Ege Elektromarket Alüminyum Kablo Hizmetleri

Ege Elektromarket Aluminyum Kablo Hizmetleri
Ege Elektromarket Alüminyum Kablo Hizmetleri

Mevcut yüzlerce alüminyum elektrik kablosu çeşidi içinde doğru ürünü seçmek karmaşık ve zor olabilir. Kablo seçimi için kullanım şekli ve ürünün kullanıldığı ortam çok önemlidir. Hangi elektrik kablosunun sizin için doğru olduğunu belirlemede hangi ortamda kullanacağınız çok önemlidir. İhtiyacınız olan alüminyum elektrik kablolarını Ege Elektromarket tarafından sunulan hizmetlerden satın alabilirsiniz. Katı çekirdekli ve yoğun yalıtımlı kablolar çok az esnekliğe sahiptir. Orta derecede esnek, gevşek örgülü kabloların şekillendirilmesi kolaydır. İnce olan elastik kordon çeşitleri her ortama uyum sağlayan ve  kolayca bükülebilen modellerdir.

Alüminyum Kablo Fiyatları

Alüminyum, yeryüzünde serbest halde bulunmayan metallerden biridir. Bununla birlikte, bileşikleri tüm bitkilerde, kayalarda ve hayvanlarda bulunur. Elektroliz ile elde edilen alüminyum, asitler tarafından kolayca saldırıya uğrayan bir metaldir. Oksijenle bağlanma yeteneği yüksektir. 1900’de 7.000 ton olan üretim, 1956’da 3 milyon tona yükseldi. Dünyada bol olduğu için çeşitli alanlarda kullanılmak istenmekte, hafifliği ve dekoratifliği ile de tercih edilmektedir. Elektrik sektöründe ekonomik nedenlerle bakırın yerini almaktadır. Alüminyum kablo fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise çok pahalı olan arıtma ekipmanlarıdır. Diğer bir deyişle bakırın aksine hammaddesi bol ama rafine işlemi pahalıdır. Alüminyum serbest halde olduğu için bir oksit tabakası ile kaplanmıştır. Kaplı olduğu bu tabaka ürünün sertliğini erime noktasına kadar korumaktadır. Ayrıca oksidasyonun ilerlemesini yavaşlatır. Bakırda ise oluşan oksit tabakasının kalınlığı zamanla artar ve metal sürekli kaybolur. Bakır oksit bir iletkendir ve alüminyum oksit bir yalıtkandır.

Alüminyum Elektrik Kablosu

Elektrik kabloları ışıkları açık ve makineleri çalışır durumda tutar. Başka bir deyişle, elektrik kablosu ürünün kendisine güç sağlar. Elektriği doğru bir şekilde iletmek için daima kullanılan yöntem kablolardır. Bu kablolardan biri de alüminyum elektrik kablosu olmaktadır. Alüminyum kablo çeşitleri web sitemizde müşteri memnuniyetini garanti eden Ege Elektromarket ürünlerini  inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz. İçeriğinde hangi malzeme olursa olsun asıl amacı ürüne veya bulunduğu ortama enerji sağlamaktır. Bazı kablolar bunu daha yüksek kalite ve güçle yapar. Seçilen ürünün uygun olması önemlidir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar