Gaviscon Şurup Fiyat 2023 – Gaviscon Mide Şurubu

gaviscon surup
gaviscon surup

Gaviscon şurup çocuğa verilir mi ve gaviscon şurup fiyat ne kadar gibi sorular son günlerde birçok kişi tarafından merak ediliyor. Gaviscon yan etkileri ve kullanan yorumları gibi soruları sizler için araştırdık.

Gaviscon şurup yan etkileri özellikle çocuğu olan kişiler tarafından merak ediliyor. Her ilaçta olduğu gibi Gaviscon ilacında da bazı yan etkiler olduğunu bilmelisiniz. Normalde ilacın etken maddesi sodyum aljinat ve bikarbonattır. Reflu tedavilerinden sıklıkla tercih edilir. Yani reflüyu baskılama özelliği bulunmaktadır. Midedeki ekşime veya yanma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır. Yan etkileri az olmakla birlikte oldukça hafiftir. Ender olsa bile bazı kişilerde şu yan etkilere sebep olabilir;

  • Kusma
  • İshal
  • İştahsızlık
  • Mide karın ağrısı

Gaviscon şurup fiyatı ise tüm eczanelerde tamamen aynıdır. Güncel fiyatları şu şekilde yansıyor;

GAVİSCON İLAÇLARI FİYAT
GAVISCON 500 MG / 267 MG / 160 MG CIGNEME TABLETI (60 TABLET) 75 TL
GAVISCON 500 MG + 267 MG + 160 MG / 10 ML (200 ML) 67 TL
GAVISCON ADVANCE 1000 MG + 200 MG /10 ML (200 ML) 30 TL
GAVISCON DOUBLE ACTION 250 MG / 106,5 MG CIGNEME (16 TABLET) 47 TL
GAVISCON DOUBLE ACTION 500 MG + 213 MG / 10 ML (200 ML) 56 TL

Gaviscon Şurup Kullananlar Yorumları

Gaviscon şurup kullananlar genelde midesinde reflü rahatsızlığı olan kişilerdir. İlacın herhangi bir yan etkisi olmadığı için birçok kullanıcısı ilaç hakkında tesirli olduğuna ilişkin yorumlar paylaşıyor. İlaç doktor tarafından reçete edilmeli ve buna göre kullanılmalıdır.

Gaviscon Aç Mı Tok Mu?

Gaviscon aç mı tok mu kullanılır gibi sorular sık bir şekilde merak ediliyor. Genelde tablet ya da şurup versiyonu yemeklerden sonra kullanılır. Ancak bu konuda ilacınızı reçete eden doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Zaten ilacı reçete ederken detaylı bir şekilde kullanım talimatlarına da doktor tarafından yer veriliyor. Bu talimatlara uygun kullanmanız önerilir.

Gaviscon Şurup Mide Ağrısına İyi Gelir mi?

Gaviscon şurup mide ağrısına iyi gelir mi sorusu sıklıkla merak ediliyor. Bu noktada zaten Gaviscon midedeki reflü sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik üretilen bir ilaçtır. Yani mide ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Özellikle de midenizdeki yanma ve ekşime sorunlarına karşın Gavisvon kullanmanız faydalı olacaktır.

Gaviscon Şurup Çocuğa Verilir Mi?

Gaviscon şurup çocuğa verilir mi sorusu pek çok anne baba tarafından merak ediliyor. Normal şartlarda 12 yaşın altındaki çocuklar için kullanımı önerilmez. Ancak bu yaş gurubu için sadece doktor reçete eder ve gerekli görürse kullanılması gerekir. Kesinlikle doktorun bilgisi olmadan ilaç çocuklar için kullanılmamalıdır. Eğer çocuğunuzda reflü mide sorunu olduğunu düşünüyorsanız bunun için önce uzman doktora başvurun ve teşhis edilmesini sağlayın. Ardından zaten doktor gerekli gördüğü ve çocuklara uygun olan ilaçları reçete edecektir.

Günceleme: 19/03/2023 12:04

Benzer Reklamlar