Arjantin’de feci tren kazasıArjantin’de yolcu dolu bir trenin, Buenos Aires’in işlek Once istasyonunda platformun sonundaki bariyere çarpması sonucu yüzlerce kişi yaralandı.

Kaza, işyerlerinin en yoğun olduğu Once bölgesinde sabah 08.00 sularında meydana geldi.

Bölgeye kurtarma çalışmaları için için çok sayıda ambulans ve helikopter sevk edilirken ölü sayısı hakkında henüz kesin bilgiye ulaşılamadı.

Trenin makinisti yarım saatlik bir kurtarma faaliyetin ardından kabinden çıkartılıp ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Fabian adında bir yolcu katıldığı radyo programında yaşadığı dehşeti şu sözlerle anlattı:

“Sabah saatleri olduğu için tren hıncahınç doluydu, istasyona girergirmez birden çarpışma oldu anında 15 metre kadar havalandım. Üzerime bir sürü insan düştü, sıkıştık dışarı çıkamadık.”

Buenos Aires Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Alberto Crescenti, Radio la Red’e yaptığı açıklamada, kazada 300’den fazla kişinin yaralandığını, yüzlerce kişinin kazaya karışan trenin içinde sıkışıp kaldığını söyledi.
Banliyö treninin çok hızlı gittiği ve bu nedenle istasyondaki platformun sonundaki bariyere çarptığı, çarpma sırasında trenin lokomotifinin ve ilk vagonunun ezildiği belirtildi.

Buenos Aires’in Flores semtinde geçtiğimiz eylül ayında meydana gelen tren kazasında 11 kişi ölmüş 200 kişi yaralanmıştı.

Kaynak : Gerçek Gündem

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.