Brezilya Cumhurbaşkanı Brezilya’ nın demiryolu harcamalarıyla ilgili olan planlarını özetlediBrezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff’ a göre Federal hükemet tarafından  ekonomik büyümeyi hızlandırmak için PAC 2 programı çerçevesinde 2014 yılına kadar 4600 km demiryolu için  46 milyar dolar  harcama  öngörülmekte.

Hükümetin demiryolu yatırımlarına yönelik sorular karşısında Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff’  haftalık makalelerini yayımladığı gazetede bugün yaklaşık 3400 kmhattın işlerininin devam ettiği bilgisini paylaştı. Kuzey – güney hattının genişletildiğini bildiren Dilma Rousseff ‘ Doğu – Batı hattı olan Transnordestina hattının inşaa edildiğini bildirdi. Ayrıca  böylelikle    São Paulo ya demiryolu hattı yapılıp hızlı tren getirilleceğini söyledi.

Devlet , yerel yönetimler ve fedaral hükümet   işbirliği içinde  kent ulaşımında bir kez daha büyük yatırımlar yapmaya başladı. Dilma Rousseff : ”  Brezilya’nın en büyük 24  şehrine  metrolarda  dahil olmak üzere projeler için 18 milyar dolar ayırma kararı alındı. Zaten günde 300.00 yolcu taşıması beklenen Porto Alegre metrosu ve  13 istasyonu ile 15 km ilk aşaması da dahil olmak üzere  birçok proje devam ediyor.”

Cumhurbaşkanı sözlerini şu şekilde devam etti : ” Yapılması gereken çok şey var  ama iyi organize olduk başaracağımıza inanıyorum.”

Kaynak : Railway gazette

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.