Gümüşhane Valiliği, Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu ve Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu hattı ile ilgili açıklama yaptı.Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Karadeniz Teknik Üniversitesi (Ktü) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Çelik tarafından kamuoyu ile paylaşılan Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu ve Erzincan-Gümüşhane-Trabzon (Maçka koridoru) demiryolu hatlarının fizıbl olmadığı yönündeki değerlendirmeler dikkate alınarak açıklama yapmak zarureti doğduğu belirtildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğünce Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu ve Erzincan-Maçka-Trabzon güzergahlı ile ilgili etüt çalışmalarının genel müdürlükçe halen devam ettiğin ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Avam projede belirtilen 2 hat ilimizden geçmektedir. Hazırlanan proje kamuoyu ile paylaşılmış ve ÇED toplantıları Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezi ve Ankara’da yapılmıştır. Yukarıda belirtilen her iki güzergahla ilgili değişiklik olduğu konusunda Valiliğimize intikal eden herhangi bir bilgi yoktur. Konu Valiliğimizce hassasiyetle takip edilmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

Kaynak : http://www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.