Meram Ekspresi Seferleri İptal Edildi

meram ekspresi
meram ekspresi

Meram Ekspresi Seferleri İptal Edildi : Konya-Haydarpaşa ve Haydarpaşa-Konya istikametlerinde hizmet veren Meram Ekspresi seferleri, Köseköy Gebze arasında 1 Şubat 2012’de başlayan Yüksek Hızlı Tren yol çalışması nedeniyle iptal edilecek


TCDD Akşehir Gar Şefi Ramazan Ersöz, Konya- Haydarpaşa ve Haydarpaşa- Konya istikametlerinde yolcu taşıma hizmeti veren Meram Ekspresinin ve diğer tren seferlerinin Köseköy-Gebze arasında, Konya-Ankara-Eskişehir-İstanbul’u kapsayan Yüksek Hızlı Tren yol yapımı nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

İÇ ANADOLU MAVİ TRENİ ARİFİYE’YE KADAR HİZMET VERECEK

1 Şubat’tan itibaren iptal edilen seferler nedeniyle vatandaşların mağdur olmasını engellemek amacıyla İç Anadolu Mavi Treni’nin Adana- Arifiye, Arifiye- Adana istikametlerinde hergün hizmet vereceği İstanbul’a gitmek isteyenlerin kalan yolu kendi imkanlarıyla varacakları ifade edildi. İç Anadolu Mavi Treni sefer saatlerinin de değiştiğini belirten Ersöz saat Arifiye’den hareket eden trenin 21.41’de Akşehir’e varmasının Adana’dan hareket eden tranen ise 23.14 sularında Akşehir’de olacağının planlandığı belirtildi. Adana-İstanbul hattında sefer yapan trenin yeni hattı şu şekilde: Adana-Ulukışla-Ereğli-Karaman-Konya-Akşehir-Afyon-Kütahya-Enveriye-Arifiye.

DEĞİŞİKLİKLER TCDD’NİN RESMİ SİTESİNDE YER ALIYOR

31 Ocak 2012 gününden itibaren son seferini yapacak olan Meram Ekspresi ve hareket saatleri ile güzergahında değişiklik yapılan İç Anadolu Mavi Treni hakkında yapılan değişikliklerin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın resmi internet sitesinde bulunduğunu belirten yetkililer, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin de alınacağını kaydetti.

Gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden yetkililer, “1 Şubat’ta tren trafiğine kapatılacak hatla ilgili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TCDD Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile güzergah illerindeki valiliklerimizle, belediye başkanlıklarımızla toplantılar yapılmış, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için tedbirler alınmıştır” dedi.

ÇALIŞMALAR 30 AY SÜRECEK

Konya- Ankara- Eskişehir- İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının yapım çalışmalarının 2014 yılının Şubat ayında sona ereceği bildirilirken, aynı yılın 6 aylık sürecinde Yüksek hızlı Tren test çalışmalarının yapılacağı belirtildi. 2014 yılının Temmuz ayından itibaren ise bu hattaki Yüksek Hızlı Trenlerde DMU setlerinin oluşturmasının planlandığından söz edildi.

VATANDAŞLAR HIZLI TRENİN GELECEK OLMASINDAN MUTLU

Hızlı tren çalışmaları kapsamında tren seferlerinde değişikliğe gidilecek olmasının kendilerini olumsuz etkilemesinden korktuklarını söyleyen vatandaşlar, hızlı trenin gelecek olmasından dolayı olumsuzluklara katlanacaklarını kaydetti. İstanbul’a gitmek için bir güne yaklaşan tren yolculuğunun sona ermesine de sevindiklerini belirten vatandaşlar, “Hızlı tren çalışmaları sona erdirdikten sonra İstanbul’a 3 veya 3.5 saat gibi kısa bir zamanda gideceğimiz için çok mutluyuz. Umarız bir an önce kazasız belasız bitirilir ve biz de hızlı trene binebiliriz” dedi.

Kaynak : istasyongazetesi


İlk yorum yapan olun

Yorumlar