Münir Kutluata : Pamukova Tren Kazasında Makinist Hatalı Değildi

37 kisinin hayatini kaybettigi pamukova tren kazasinda aymden karar
37 kisinin hayatini kaybettigi pamukova tren kazasinda aymden karar

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata : Pamukova tren kazasında makinist hatalı değildi : Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, “Tren kazası davası tam 7,5 yıl sonra zaman aşımından dolayı düştü. Peki bir makinist hatası mıydı- Tabi ki değildi. Raydan çıkan hızlı trendi. Peki Türkiye’de hızlı tren var mıydı- Yok


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sakarya Milletvekili Münir Kutluata, “Tren kazası davası tam 7,5 yıl sonra zaman aşımından dolayı düştü. Peki bir makinist hatası mıydı- Tabi ki değildi. Raydan çıkan hızlı trendi. Peki Türkiye’de hızlı tren var mıydı- Yoktu. Biz MHP iktidarı olarak hızlı trenin Eskişehir-Ankara arasında temelini atmış ve inşaatını başlatmıştık. Türkiye’de hızlı tren yokken Pamukova’da hızlı tren kazası nasıl oldu-” diye konuştu.

Pamukova Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ilçe kongresinde konuşan MHP Sakyara Milletvekilli Prof. Dr. Münir Kutluata, hızlı tren projesinin MHP’nin başlattığı bir yatırım olduğunu savundu.

Pamukova’da 22 Temmuz 2004’te meydana gelen tren kazasına da değinen Kutluata, “Hayatını kaybeden 41 vatandaşımızı rahmetle anıyorum. Tren kazası davası tam 7,5 yıl sonra zaman aşımından dolayı düştü. Peki bir makinist hatası mıydı- Tabi ki değildi. Raydan çıkan hızlı trendi. Peki Türkiye’de hızlı tren var mıydı- Yoktu. Biz MHP iktidarı olarak hızlı trenin Eskişehir-Ankara arasında temelini atmış ve inşaatını başlatmıştık. Türkiye’de hızlı tren yokken Pamukova’da hızlı tren kazası nasıl oldu-” diye sordu.

Eskişehir-Ankara arasında yeni bir tren hattının çalışmaya başladığını hatırlatan Kutluata, “Hükümet buna Yüksek Hızlı Tren diyor. Neden- Çünkü normal trene hızlı tren dediler ve onlarca insan öldü. Arkadan adı hızlı tren olan treni faaliyete geçirdiler, ancak onlarca insan öldüğü için hızlı trene hızlı tren diyemediklerinden Yüksek Hızlı Tren diyorlar” iddiasında bulundu.

Konuşmaların ardından Pamukova’da tek aday olan Kemalettin Yörük, 133 delegenin oyunu alarak MHP’nin Pamukova İlçe Başkanı oldu.

Kaynak : AAsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar