Manisa Spil teleferik projesinden gelişmeler

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü dün ziyaret etti. Yapılan ziyarette Manisa’ya Spil Dağı’na yapılması düşünülen Spil teleferik projesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Rahmi Bayrak, Spil Dağı için hazırlanan proje kapsamında teleferiğin de yer aldığını söyledi.


BAKANLIĞIN MANİSA’YA PLANLARI VAR

Manisa’ya hizmet noktasında belediye ile ortak çalışma içerisinde olabileceklerini belirten Bayrak, “Bakanlığımızın Manisa ile ilgili olarak bir çok projesi var. Biz sizi her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Bugün size nezaket ziyaretinde bulunmak istedim. Çünkü yerel yönetim başkanı olarak bizim için çok önemlisiniz. Sizin de bizden beklentileriniz olabilir. Bunları değerlendirelim istedim. Biz her zaman belediyemizin yanındayız” dedi.

BERABER ÇALIŞMAK İSTERİZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise Bayrak’a yeni görevinde başarılar diledi. Şehre hizmet noktasında da kendilerinin de her zaman ikili çalışmalarda yer alabileceklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bayrak’ın ziyaretinde Spil Dağı’na yapılması planlanan Spil Teleferik Projesi ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulundu.

TELEFERİK MEVLANA’DAN BAŞLIYORDU ALTERNATİF PROJE SUNDUK

Hazırlanan projede teleferiğin başlangıç noktası olarak Mevlana düşünüldüğünü hatırlatan Başkan Ergün, “Ancak biz bunun üzerine bakanlığa ayrı bir proje sunduk. Alternatif güzergah olarak mevcut Adliye’nin arkasından başlamasını istedik. Çünkü Mevlana da aşırı bir trafik kilitlenmesi yaşanacak ayrıca teleferikle Spil’e çıkanlar şehri hiç göremeyecekti. Şu anda bu proje hangi aşamada bununla ilgili sizden bilgi almak istiyorum” dedi.

TELEFERİĞİ KİMİN YAPACAĞI BELLİ DEĞİL

Spil Dağı’nın imar planları ile ilgili projelerinin tamamlandığını belirten Bayrak ise, “Şu anda üst yapı çalışmalarından önce alt yapı çalışmaları ile ilgili hazırlanan projeler tamamlandı. Yani oradaki yol, su, kanalizasyon ve Telekom hizmetlerini içeren alt yapı projesi bitirildi. Bununla ilgili ihale de yapılacak. Bununla birlikte hazırlanan İmar Planı’nda teleferik var. Ancak şu anda kesinleşmiş bir proje yok. Spil teleferik projesini belediye mi yapacak yoksa özel bir firma mı yapacak bu da belli değil. Yapacak firmanın teknik incelemelerinden sonra hazırlayacağı projede, teleferiğin nereye yapılacağı tam olarak kesinleşmiş olacak. Ama şu anda bununla ilgili bir çalışma yok” dedi.

Kaynak : Manisa Habersohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar