Bursa Ankara Karayolu Trafiğe Açıldı

Bursa’da Bursaray Kestel hattı inşaatı kapsamında istasyon ve hat inşaatı sebebiyle trafiğe kapatılan Ankara yolu gidiş istikameti Esenevler Otosansit arası, asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından ulaşıma açıldı.

Bursaray Kestel Hattı’nda hava şartlarının mevsim normallerine dönmesiyle birlikte çalışmalara hız verildi. Güzergâh üzerindeki 7 durağın kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanırken, Ankara yolu üzerinde yaşanan trafik sıkışıklığının da ortadan kaldırılması amacıyla yol düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Özellikle Ankara yolu gidiş istikametinde trafiğin Yiğitler Mahallesi ve Otosansit’e yönlendirilmesi nedeniyle bölgede yaşanan sorunu ortadan kaldırıldı. Esenevler’e yapılacak kavşağın Ankara yolu gidiş istikametinin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmaları Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı inceleme gezisinde başlatılmıştı.

Çalışmalar kapsamında Ankara yolu gidiş istikametinde trafik akışının Yiğitler Mahallesi ve Otosansit içinden sağlandığını hatırlatan Başkan Altepe, bu nedenle yaşanan trafik sıkışıklığının ortadan kaldırılması amacıyla asfaltlamanın 3 günde tamamlanıp, yolun hafta sonu ulaşıma açılacağının sözünü vermişti. Bölge halkına verdiği sözü tutan Başkan Altepe, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ankara Yolu Esenevler- Otosansit arasını ulaşıma açtı.

Projenin bundan sonraki bölümlerinin de tamamlandıkça bekletilmeden hizmete açılacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Konforlu ulaşımı kentin doğusu ile buluşturacak raylı sistem çalışmalarında önemli bir mesafe kat edildi. Projenin tamamlanmasını beklemeden nasıl Ankara yolu gidiş istikametini ulaşıma açıyorsak, diğer tamamlanan bölümleri de zaman kaybetmeden hizmete açacağız. Hedefimiz yılsonuna kadar bütün imalatları tamamlayıp, 2013 yılının bahar aylarında bu hatta yolcu taşımaya başlamak.” dedi.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar