Doğu Ekspresi Sefer Saatleri Değişti

Doğu Ekspresi Sefer Saatleri Değişti
Doğu Ekspresi Sefer Saatleri Değişti

Doğu Ekspresi Sefer Saatleri Değişti : TCDD Erzurum Gar Müdürlüğü”nce Doğu Ekspresi tren sefer saatlerinin değiştirildiği bildirildi. Kars-Erzurum-Ankara hattında ki tren seferlerinin, Erzurum da yolcular için uygun olmayan bir saate denk gelmesi nedeniyle sefer saatleri yeniden düzenlendi.


Ak Parti Erzurum Milletvekili Andan Yılmaz’ın girişimleri sonucu düzenleme yapılan tren seferleri yolcular için daha uygun olacak bir saate, akşam vaktine çekildi.

Vatandaşların huzurlu, güvenli ve rahat bir seyahat gerçekleştirmeleri için çalışma başlatıldığını dile getiren Yılmaz, “Değişen sefer saatleriyle birlikte hem halkımız rahat edecek hem de tren seferlerine olan ilgi artacak. Daha önce gece yarısı Erzurum’a ulaşan tren yapılan yeni düzenlemenin ardından 19.25’e çekildi. Bu sayede yolcularımız daha uygun bir saatte tren yolculuğu yapabilecekler” dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın destekleri sonucu sefer saatlerinin yeniden düzenlendiğini dile getiren Yılmaz, “Başbakanımızın Erzurum’a sözü var, inşallah 2018 yılında Erzurum hızlı trenine kavuşacak” dedi.

Mevcut tren yollarında süren yenileme çalışmalarına da değinen Yılmaz, ”Erzurum – Ankara tren yolculuğu bu yenileme çalışmalarıyla 24 saatten, 21 saate düştü. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu süre daha aşağıya düşecek” dedi.

Uzun süredir Türkiye’nin dört bir noktasına süren tren rayları yenileme çalışmalarının yanında, istasyon binalarında da onarım ve yenileme çalışmalarında da sona gelindi. Modern bir görünüme kavuşan istasyon binası, yolcuların her türlü ihtiyaçlarına göre dizayn edildi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar