Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'den,Sulama ve raylı sistem müjdesiAK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Çarşamba’ya geldi. Demir, Samsun’a yapılacak çevre yolundan,
sulama çalışmasına, raylı sistemden petrol ve termal kaynaklara kadar her konuda önemli açıklamalarda bulundu
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Çarşamba’da ilk olarak Dikbıyık Belediye Başkanlığına uğradı. Yapımı yeni tamamlanan belediye binasını inceleyen Demir, mükemmel bir belediye binası olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diyerek Samsun’a yapılacak çalışmalar konusunda kısa bilgiler verdi.
Samsun’da büyük ilerlemeler kaydedildiğini dile getiren Milletvekili Demir, “Samsun- Ünye arasında yeni bir çevre yolu yapımına Ankara-Delice bölgesinden başlanıldı. Tahmin ediyorum iki yıl içinde bu bölgede de yapımı tamamlanacaktır. Böylelikle çevre yolundan sonra raylı sistem gündeme gelecek ki kaçınılmaz bir yatırım olacaktır. Raylı sistem çevre yolu tamamlandıktan sonra başlayacak ve 5 yılda çevre yolunu, raylı sistemde de hedef 2023 yılına tamamlanmasıdır” diyerek belde de bir süre daha kaldıktan sonra Çarşamba Ziraat Odası Başkanlığına geçti.
Çarşamba Ziraat Odası Başkanlığında başkan Güngör’ün Çarşamba ovasının acil olarak sulama kanallarına kavuşturulması gerektiğini çiftçilerin çok zor durumda olduğunu belirterek Milletvekili Demir’den yardım istedi. Demir, “Konu için İlçe kaymakamı, İlçe Başkanımız, Ziraat Odası Başkan ve yönetimi ile belli ihtiyaç sahipleri ile önce Samsun DSİ Müdürlüğü ile görüşülerek konu çözüme kavuşturulmalıdır. Bu konuda en kısa sürede çalışmayı başlatalım” diyerek İlçe Kaymakamlığına geçti.
İlçe Kaymakamı Caner Yıldız’ı hafta sonu olmasına rağmen Kaymakamlıkta ziyaret eden Demir, Kaymakamlığımız ile birlikte İlçede petrol ve termal kaynak dediğimiz sıcak su aramalarını başlattık. İnanıyorum ki en kısa sürede bu konuda ilerleme kaydedilerek sonucun verimli ve güzel olması ile Çarşamba Karadeniz bölgesinin parmakla gösterilecek ana bölgesi haline gelecektir. Bu yönde ki çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Demir Kaymakam Yıldız’ın mükemmel çalışmalar içinde olduğunu ve göreve başlaması ile hükümet konağının tadilatı ve diğer çalışmaları ile Çarşambaya çok güzel projeleri kazandırdığını belirterek kendisine teşekkür etti. Ziyarette Kaymakam Yıldız, misafirlerine kaymakam çayı ikram etti. Milletvekili Demir, Kaymakam çayının gerçekten de çok güzel olduğunu belirterek memnuniyetini dile getirdi.
Milletvekili Demir son olarak İlçede yeni açılan İndirim Market adı altında ki AVM yi ziyaret ederek sahiplerine hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra ilçeden ayrıldı. Ziyaretlerde İl Yöneticilerinin yanı sıra AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet Köse ve yöneticileri, Ağcagüney Belediye Başkanı Kemal Özdemir, Dikbıyık Belediye başkanı Kemal Ayan ve çok sayıda partililer katıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.