Üsküdar – Bulgurlu – Çekmeköy – Sancaktepe arasında yapılacak yer altı metrosunun temel atma töreni 6 Haziran 2012'deÜsküdar – Bulgurlu – Çekmeköy – Sancaktepe arasında yapılacak yer altı metrosunun temel atma töreni İstanbul Büyükşehir Belediyesince 6 Haziran Çaşamba günü saat 14.0’da Şile yolu Madenler meydanında atılıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş ve pek çok bürokratında katılması beklenen temel atma törenİ için hazırlıklar son sürat devam ederken, temel atma töreniyle ilgili afişlerin Avrupa yakasında da bolca yer alması Anadaolu yakası sakinlerinin ileride artacağına işaret ediyor.
Üsküdar-Sancektepe metrosu, Kadıköy-Kartal metrosunun rekorunu da elinden alacak. Kadıköy-Kartal metrosunun 45 ay gibi rekor bir sürede tamamlanması planlanırken, Üsküdar-Sancaktepe metrosu ise 38 ayda tamamlanıp yeni bir rekora imza atıp vatandaşların hizmetine sunulacak.
Metro tamamlandıktan sonra Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe arasında seyahat 24 dakikaya inecek.
Çekmeköy-Sancaktepe’den yolculuk süreleri, Üsküdar’a 24 dakika, Kartal’a 59 dakika, Yenikapı’ya 36 dakika, Taksim’e 44 dakika, Hacıosman’a 68 dakika, Atatürk Havalimanına 68 dakika ve Atatürk Olimpiyat Stadı’na 78 dakika olacak.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.