Bursa Trafiğinde Tramvay Düzenlemesi Yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından konforlu ulaşımı kent merkezi ile buluşturmak amacıyla projelendirilen Heykel- Garaj (T1) Tramvay Hattı kapsamında Stadyum Caddesi’nde inşa çalışmaları, 22 Ağustos Çarşamba günü başlayacak. Tramvay hattı çalışmaları kapsamında Stadyum Caddesi’nin belirli bölümlerinde trafik tek şeride inecek.
Kent merkezindeki ulaşım sorununa köklü çözüm üretmek amacıyla projelendirilen ve temeli 7 Ağustos’ta atılan Heykel- Garaj tramvay hattı çalışmaları 22 Ağustos’tan itibaren Stadyum Caddesi üzerine çıkarılacak. Bayram öncesi vatandaşların ulaşımda bir sıkıntı yaşamaması için sadece Kültürpark içindeki şantiye alanında sürdürülen çalışmalar, Bayram sonrası Stadyum Caddesi’nde devam edecek. İnşaat çalışmaları nedeni ile Stadyum Caddesi belirli alanlarda tek şeride düşürülecek.
Kısa zamanda bitirilmesi hedeflenen çalışma kapsamında Stadyum Caddesi- Altıparmak Caddesi- Atatürk Caddesi- Heykel- İnönü Caddesi-Kıbrıs Şehitleri Caddesi- Kent Meydanı- Darmstad caddesi güzergahı boyunca 13 istasyon yer alacak. Bir atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, bir kruvazman, 3 trafo binası imalatı gerçekleştirilecek. Ayrıca Cumhuriyet Caddesi tramvay hattı ile kesişen bölgede özel raylı sistem çalışması yapılacak.
Acil durumlar için uygun yerlere 4 adet cep hatları da projelendirildi. Proje kapsamında kazı-dolgu ve altyapı drenaj sistemlerinin oluşturulması, ray döşenmesi, istasyonların inşası, kataner sistemi mevcut trafik sinyalizasyonuyla uyumlu sinyalizasyon sistemleri ve scada sistemlerinin yapılması ile tramvay araçlarının bakım-onarımı için atölye binası yapılacak.


Source : Haberler


İlk yorum yapan olun

Yorumlar