Başbakanlık Yetkilileri, Teleferik Projesi İçin Babadağı’nda İnceleme Yaptı

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı yetkilileri ile Güney Ege Kalkınma Ajansı yetkilileri, Muğla’nın Fethiye ilçesinde incelemelerde bulundu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO)’nı ziyaret eden yetkililer, Babadağ’a yapılması planlanan teleferik projesi ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.


Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Yatırımcı Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Rumeli, Baş Proje Direktörü İsmail Erşahin, Proje Direktörü Mahmut Muhiddin Keskin, GEKA Tanıtım ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Gökhan Dinç’ten oluşan heyet, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan tarafından karşılandı. Babadağı’nda bin 700 metre rakımdaki Zirve Cafe’de ağırlanan konuklar, Akif Arıcan’dan teleferik projesi hakkında bilgi aldı.

Uzmanlara, projenin gerekliliği hakkında bilgi aktaran ve projede gelinen nokta hakkında açıklama yapan Arıcan, “Ölüdeniz, elbette bir dünya markasıdır. Babadağ ise uçuş pistinin sıra dışılığı ile dünyada tek örnektir. Dağdan atlayıp, denize iniyorsunuz. Eğer burada teleferik olursa bu muhteşem manzaraya ulaşmak daha kolay, daha ekonomik olacak. Paraşüt uçuşu için daha çok müşteri bulunacak. Buradaki tesisler, ülke ekonomisine girdisini katlayarak artıracaktır. Teleferik, insanları buraya çekmede, buranın dünyaya pazarlanmasında da çok etkili olacaktır. Açılacak yeni uçuş pisti alanlarıyla burada 12 ay turizm ve uçuş şansı yakalanacaktır.” dedi.

FTSO Başkanı Akif Arıcan, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı yetkilileri ile Güney Ege Kalkınma Ajansı yetkililerine, projenin dışarıdan bir yatırımcı yerine Fethiyeliler tarafından yapılmasının tercih edildiğini belirtti. Arıcan, yetkililere, teleferik projesi ile ilgili bugüne kadar yapılanlar, gelinen aşama ve bundan sonrası için planlamayı içeren geniş kapsamlı dosya sundu.

Kaynak : Haberler


İlk yorum yapan olun

Yorumlar