Bayramda İstanbul’da ulaşım yüzde 50 indirimli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dört gün sürecek Kurban Bayramı boyunca İstanbul’da İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş Füniküler, şehir hatları vapurları ve özel halk otobüslerinin yüzde 50 indirimli hizmet vereceğini açıkladı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dört gün sürecek Kurban Bayramı boyunca İstanbul’da ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, belediye tarafından alınan karara göre, İstanbul’da bayram boyunca İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş Füniküler, şehit hatları vapurları ve özel halk otobüsleri yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

İSPARK BAYRAMIN 1.VE 2.GÜNÜ ÜCRETSİZ

Bununla birlikte, bayramın rahat ve huzurlu geçirilmesi amacıyla belediye tarafından biri dizi önlemler alındı. Bu kapsamda, arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artırılacak. Bayramın dört günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek. İSPARK’a ait 500 noktadaki yol üstü otoparklar, bayramın 1’inci ve 2’nci günü ücretsiz hizmet verecek. Kapalı ve açık otoparklar ise ücretli olacak.

Kaynak: DHA


İlk yorum yapan olun

Yorumlar