İpekböceği Tramvayı ve Bursa T1 Tramvayı Hakkında Yanlış Haberler (ÖZEL HABER)

ipekbocegi tramvayi rayhaber
ipekbocegi tramvayi rayhaber

Ulusal bir gazetenin İpekböceği tramvayı ve T1 Tramvayı hakkında bugün yazdığı haberleri okuduğumuzda, gözlerimize inanamadık! Büyük yanlışlarla dolu İpekböceği ve Bursa T1 Santral Garaj – Heykel hattıyla ilgili haberleri aşağıdaki şekilde düzeltmek istiyoruz:


1) İpekböceği / Silkworm alçak tabanlı tramvay aracı Durmazlar Makine tarafından üretilmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu üretimi resmi olarak desteklemektedir.

2) Tramvay aracının uluslararası testleri tamamlanmış olup, sertifikalı şekilde seri imalat yapmaya hiçbir engeli yoktur.

3) İpekböceği aracının yük ve dinamik testleri Burulaş Depo alanı içindeki 750 V DC enerjilendirme yapılabilen yaklaşık 2,5 km’lik hattanda yapılacaktır.

4) İpekböceği tramvayındaki cer, kumlama, fren, pantograf, araç haberleşme/sinyalizasyon, cer kontrolü ve diğer kritik parçalar, uluslararası güvenlik sertifikasına sahip firmalardan tedarik edilmektedir.

5) Yapımı süren Bursa T1 tramvay hattı İspanyol Comsa şirketi tarafından yapılmakta olup, bu hat için ayrıca “araç alım” ihalesine çıkılacaktır.

6) İpekböceği tramvay aracı T1 hattına uygun olarak üretilmiş olup, benzer tramvay projeleri içinde yerli, kaliteli ve ucuz bir seçimdir.

7) Bursa Büyükşehir Belediyesi de diğer büyükşehir belediyeleri gibi bu aracı resmi olarak satın alabilecek müşteriler arasındadır.

2 yıl gibi kısa bir sürede bu başarıya imza atan Türk mühendislerini kutluyor. RayHaber olarak eksik ve yanlış bilgi kirliliğine son vermek istiyoruz.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar