Yozgat Yüksek Hızlı Tren Hattı 2016’da Devreye GirecekYozgat Yüksek Hızlı Tren Hattı 2016’da Devreye Girecek : Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Keçiören Belediyesi ile Yozgatlı Dernekler Federasyonunca düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yardımlaşma ve dayanışma duygusuna vurgu yaparak, Ramazan ayında bu duyguların dorukta yaşandığına dikkat çekti.

Yozgat’ta yapılacak kimi projelere de değinen Bozdağ, Yozgat-Ankara arasındaki yüksek hızlı trenin 2016 yılında devreye gireceğini belirtti.

Bozdağ, “Yozgatımızda çok büyük değişiklikler oluyor. Yüksek Hızlı Tren 2015 yılında planlaması yapılmıştı. Biraz aksayacak gibi görünüyor. 2016 yılında Yozgat-Ankara arası trafiğe açılacak. Yozgatımızda yeni bir proje hayata geçiyor. Yozgaz Havaalanı” diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek de, birlik beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaparak, “Bu coğrafyada yaşamanın tek bir şartı var. Hep vurgu yapılan husus birlik ve beraberliktir” dedi.

Yozgat-Yuksek-Hizli-Tren-Hatti-2016-da-Devreye-Girecek

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.