Akdeniz Üniversitesi Hızlı Tren İçin 1600 İmza TopladıAkdeniz Üniversitesi Hızlı Tren İçin 1600 İmza Topladı :Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden bir grup öğrenci, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın başlattığı “EXPO 2016 Antalya’ya Hızlı Trenle Gelin” adıyla başlattığı imza kampanyasına destek olmak amacıyla üniversitede imza topladı.
Öğrenciler, üniversitedeki arkadaşlarından aldıkları 1600 imzayı ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’a teslim etti. Öğrencilerin katkısının çok anlamlı olduğunu belirten Budak, “Memleket için çok önemli bir şey yaptınız. Sizleri kutluyorum. İnşallah sizin de desteğinizle Antalya’nın hızlı tren projesinin en kısa vadede programa alınmasını sağlayacağız” dedi.İmza kampanyasının sadece Antalya’ya hızlı tren getirmeyi amaçlamadığını Budak, demiryolunun ekonomik kalkınmanın yanı sıra, kentleri yakınlaştıracağını vurguladı. EXPO 2016’nın Türkiye’nin düzenleyeceği en önemli organizasyon olduğunu belirten Budak, kalkınma projesi olarak gördükleri EXPO sayesinde özellikle ulaşım altyapısında bir takım eksikliklerin giderilmesini ümit ettiklerini söyledi.
Antalya’nın en önemli sorunun ulaşım olduğunu ifade eden Budak, “Antalya hava ulaşımında belli bir konuma geldi ama kara ve deniz ulaşımında sıkıntı var. Antalya’nın en önemli sorunlarının başında ulaşım ve ulaşılabilirlik geliyor. Ülkemize gelen turistin üçte birini tek başına Antalya ağırlıyor. Bu turistin yüzde 10’u Anadolu’ya taşınsa, 1.5 milyon turist Anadolu’nun zenginliklerini, kültürünü tanıma fırsatı bulur. Asıl hedefimiz bu. Hızlı tren projesi Antalya’nın zenginliğini Anadolu’yla paylaşacağımız bir proje” dedi.
Antalya’nın yanı sıra, Isparta ve Burdurluların da katkısı ile toplanan imzaların 90 bini aştığını belirten Budak, “Bölge halkı 100 yıldır demiryolu bekliyor. Bu ATSO olarak bizim değil, bölge halkının talebi. Topladığımız imzaları Ulaştırma Bakanımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza iletip, demiryolunun en kısa vadede programına alınmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.