BTK demiryolu ve Ovit Tünelinin açılması Erzurum'u cazibe merkezi yapacakBTK demiryolu ve Ovit Tünelinin açılması Erzurum’u cazibe merkezi yapacak :Erzurum Birinci Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, lojistik köy, Bakü- Tiflis- Kars demiryolu ve Ovit Tüneli’nin hizmete açılmasıyla şehrin ekonomik olarak bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.
Erzurum’u, Orta Asya ve Ortadoğu’ya ekonomik merkezlerinden birisi haline getirecek yatırımlardan lojistik köy gelecek yıl hizmete girecek. 360 dönüm alan üzerine kurulan lojistik köy gelecek yılın kasım ayında hizmete açılacak. Lojistik köy ile birlikte Bakü- Tiflis- Kars demiryolu ve ve Ovit Tüneli’nin de hizmete açılması Erzurum’un sosyoekonomik yapısına dinamizm kazandıracak.
OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Erzurum’un ve bölgenin ekonomik sıçrama yapacağını ifade etti. Ergüney, Devlet Demiryolları tarafından Erzurum OSB alanında yaptırılan lojistik köyün şehir ve bölge sanayicisi ile yatırımcısı için büyük bir umut olduğunu söyledi.
Söz konusu yatırımların hizmete girmesiyle başta Erzurum olmak üzere diğer bölge ilerinden gerçekleştirilen ihracatın canlılık kazanacağına işaret eden Ergüney, “Lojistik köy, Bakü- Tiflis- Kars Demiryolu ile Ovit Tüneli’nin hizmete girmesiyle Erzurum’un makus talihi değişecek. Şehrin ve bölgenin ekonomisi canlanacak. Erzurum, Orta Asya ve Ortadoğu’nun ticaret merkezlerinden birisi haline gelecek. Erzurumlu yatırımcılar olarak bu üç projenin tamamlanıp hayata sokulmasını ümit ve heyecan içerisinde beklemekteyiz.” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.