Fransızlar Türkiyedeki demiryolu projelerinde de yer almak istiyorFransızlar Türkiyedeki demiryolu projelerinde de yer almak istiyor :Fransızlar nükleer enerjinin ardından, Türkiye’de demiryolu ve hızlı tren projelerinde de yer almak istiyor.
Türkiye’ye ilgisi artan Fransa’nın Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yakında Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak temaslarda bulunan Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg, ülkesine dönmeden önce Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.
Nükleer santral hakkında bilgi verildi
Türkiye’de Ekonomi, Sanayi, Enerji ve Savunma Bakanları ile görüştüğünü belirten Fransız Bakan, Sinop’ta Japonlarla birlikte inşa edecekleri nükleer santral hakkında bilgi verdi.
Montebourg, 58 nükleer santralin bulunduğu ve 40 yıldır nükleer reaktörlerin çalıştığı Fransa’da bugüne kadar kaza yaşanmadığını belirtti. Konuk Bakan Fransa’nın hızlı tren ve demiryolu projeleri ile de ilgilendiğini belirtti.
Montebourg, dinamizminden çok etkilendiğini belirttiği Türkiye’nin bölgedeki nüfuzunun her geçen gün arttığını vurguladı.
Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg, Türkiye hakkında bir rapor sunacağı Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yakında resmi ziyaret için Türkiye’ye geleceğini de söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.