Ankara Metro Ücreti ,İstanbul Metro Ücreti ve Şehiriçi Otobüs Ücretleri

Ankara Metro Ücreti ,İstanbul Metro Ücreti ve Şehiriçi Otobüs Ücretleri :M1 Aksaray-Havalimanı Metrosu, M2 Şişhane-Hacıosman Metrosu, T1 Bağcılar-Kabataş Tramvayı, T3 Kadıköy – Moda Tramvayı, T4 Topkapı – Habibler Tramvayı, F1 Taksim -Kabataş Füniküleri, Maçka – Taşkışla ve Eyüp – Pierre Loti Teleferik Hatları yeni Ücret TarifesiJeton: 3 TL
E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 1,95 TL
Öğrenci E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 1 TL
İndirimli E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 1,35 TL

Seyahat Kartları

Ücretsiz ve indirimli seyahat kartları düzenlemeleri ilgili Bakanlık ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olup, ilgili karar gereğince İstanbul Ulaşım A.Ş. hizmetlerinden indirimli ve ücretsiz faydalanabilecek kişiler kartlarını ibraz etmek şartı ile sadece kendileri bu haktan faydalanabilirler.

İndirimli ve ücretsiz Geçiş Kartı sahipleri istasyonlarımızda güvenlik veya istasyon görevlileri tarafından talep edilmesi durumunda ücretsiz seyahat kartları ile birlikte geçerli kimlik kartlarını da göstermek zorundadırlar.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız….

Kayıp Eşya

İstasyonlarımızda veya araçlarımızda unuttuğunuz herhangi bir eşyanızı, personelimiz tarafından bulunduğu veya başka bir yolcu tarafından bulunarak kurumumuza teslim edildiği takdirde, M1-T1-T4 hatları için Zeytinburnu Kayıp Eşya Bürosu, M2-F1 hatları için Gayrettepe İstasyon Amirliği ve M4 hattı için Bostancı İstasyonu Kayıp Eşya Bürosu’na başvurarak geri alabilirsiniz.

Kurumumuza teslim edilen her buluntu eşya bilgisayar ortamında kayıt altına alınmaktadır. Kayıp eşya sahibi yolcumuz eşyasını, Kayıp Eşya Bürolarına şahsen başvurarak (eşyanın kendisine ait olduğunu ispat ettikten sonra) teslim alabilmektedir. Buluntu eşyalar teslim alınmadığı takdirde 1 ay İETT Genel Müdürlüğü Kayıp Eşya Bürosuna teslim edilmektedir. Buluntu eşyalarınız için 444 00 88 no’lu Yolcu Hizmetleri Merkezi hattını arayarak bildirimde bulunabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Dilek ve Şikayet Yönetim Süreci

Dilek ve Şikayet Yönetim Süreci kapsamında, müşterilerimizin bize bir çok kanaldan ilettikleri dilek ve şikayetlerine kaliteli ve hızlı bir çözüm sunulması amaçlanılmaktadır.
Şikayetlerin Alınması

Müşterilerimizin dilek ve şikayetlerini iletebilmeleri için bir çok farklı kanal mevcuttur. 444 00 88 Çağrı Merkezi, 7588 Kısa Mesaj Servisi, info@istanbul-ulasim.com.tr mail adresi, http://www.istanbul-ulasim.com.trinternet sitesi, akıllı telefonlar için geliştirilmiş Metro İstanbul uygulaması, İBB Beyaz Masa, istasyonlarda bulunan Dilek ve Şikayet Kutuları, Sosyal Medya kanalları (Twitter @istanbul_ulasim / Facebook http://www.facebook.com/istanbululasim) ve 0212 568 89 00 numaralı faks numarası aracılığıyla görüşlerini bizimle paylaşabilirler. Başvurular farklı kanallardan gelerek tek bir sistem üzerinde toplanır ve Basın ve Halkla İlişkiler Şefliği tarafından sonuçlandırılarak başvuru sahibine cevap verilir. Başvuruların iletilebilmesi için ilgili kanallarda gerekli altyapı kurulmuş ve sürekli geliştirilmektedir.
Çözümleme ve Yanıtlama

Başvurular en kısa zamanda konusunda deneyimli ekipler tarafından incelenerek çözülür ve müşterilerimize geri dönüş yapılır. Şikayetlerin hızlı, doğru ve müşteri odaklı yaklaşımla çözülmesi için, ilgili ekipler sürekli gelişim ve eğitim programlarına katılır. Amacımız başvuru sahibinin beklentilerini hızlı bir şekilde güven vererek karşılamaktır. Bunun için her şikayet özenli ve dikkatli bir şekilde ilgili birimler tarafından incelenir ve bu inceleme sonucunda çözüm sunulur.
Kayıt Altına Alma

İletilen tüm başvurular kayıt altına alınmaktadır. Alınan kayıtlar detaylı incelenerek, Dilek ve Şikayet yönetim süreci sürekli olarak iyileştirilir. Başvuruların kayıt altına alındığına dair müşterilerimize, Çağrı Merkezi’ne iletilen şikayetlerde Halkla İlişkiler Görevlisi tarafından, web sitesinden iletilenlerde ise e-mail ile şikayet takip numarası iletilir. Bu numara ile başvuru sahibi şikayetlerinin statülerini takip edebilirler. SMS ile iletilen başvurularda ise SMS aracılığıyla önerinin alındığı bilgisi iletilir.
Detaylı Araştırma ve Bilgilendirme

Amacımız başvuruların iletildiği ilk anda ve ilk kanalda çözümlenmesidir. Detaylı inceleme gerektiren durumlarda ise şikayet konusuna göre ilgili birimlere aktarılır ve çözüm, başvuruyu alan görevliler tarafından başvuru sahibine iletilir. Bu tip durumlarda müşterilere öngörülen çözüm süresi ve bu süre içinde başvuruların nasıl takip edilebileceği ile ilgili bilgi verilir. Başvurular, çağrı merkezimizde konusunda uzman Halkla İlişkiler Görevlileri tarafından çözülür. Çözümün ayrıntılı bir araştırma gerektirdiği hallerde ise başvurular konuyla ilgili birimin uzman çalışanlarına yönlendirilir ve burada çözümü sağlanır.
Sürekli İyileştirme

İstanbul Ulaşım A.Ş dilek şikayet yönetim süreci ve kullanılan sistemler, gelişime açık alanların tespit edilmesi ve verimliliğin arttırılması için düzenli olarak gözden geçirilir, etkinlikleri raporlanır ve sürekli iyileştirilir. Şikayetlerin tekrar etmesini önlemek amacıyla düzeltici ve önleyici faaliyetler gerçekleştirilip süreçlere dahil edilir. Müşterilerimizin en fazla şikayet ilettikleri konular düzenli olarak izlenerek, iyileştirme çalışmaları yapılır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…..

ANKARA FİYAT TARİFLERİ

UKOME GENEL KURULUNUN 12.10.2012 TARİH VE 2012/42 SAYILI KARARI GEREĞİNCE TOPLUTAŞIM ARAÇLARINDA İNDİRİMLİ VE TAM YOLCU TAŞIMA BİNİŞ ÜCRETLERİ

Ankara Fiyatlarını Öğrenmek İçin Tıklayınız…..

KART TİPLERİ

BİNİŞ BEDELİ (TL)

KART FİYATI (TL)
1 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

1,75 TL

2 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

3,50 TL
3 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

5,25 TL
5 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

8,75 TL
10 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

17,50 TL
20 BİNİŞLİK TAM

1,75 TL

35 TL

1 BİNİŞLİK İNDİRİMLİ

1,30 TL

1,30 TL

2 BİNİŞLİK İNDİRİMLİ

1,30 TL

2,60 TL
5 BİNİŞLİK İNDİRİMLİ

1,30 TL

6,50 TL

10 BİNİŞLİK İNDİRİMLİ

1,30 TL

13 TL

20 BİNİŞLİK İNDİRİMLİ

1,30 TL

26 TL

İLÇE BELEDİYELER EGO OTOBÜS BİNİŞ ÜCRETLERİ

İLÇE ADI

TAM

ÖĞRENCİ

ANKARA MERKEZ

1,75 TL

1,30 TL

KAZAN

2,75 TL

1,30 TL

ÇUBUK

2,40 TL

1,30 TL

ELMADAĞ

2,50 TL

1,30 TL

YEŞİLDERE

2,50 TL

1,30 TL

TEMELLİ

3,50 TL

1,65 TL

TEMELLİ – SİNCAN

2,90 TL

1,65 TL

AKYURT

2,30 TL

1,30 TL

AYAŞ

3,80 TL

2,10 TL

SELAMETLİ

4,10 TL

1,50 TL

BEZİRHANE

3,80 TL

1,45 TL

KALECİK

5,00 TL

2,85 TL

BALA

3,35 TL

2,60 TL

GÖLBAŞI – SELAMETLİ

2,25 TL

1,30 TL

GÖLBAŞI – BEZİRHANE

2,25 TL

1,30 TL

GÜZELYURT – SİRKELİ (MEVCUT HAT UZATILDI)

2,40 TL

1,30 TL

SİRKELİ

2,40 TL

1,30 TL

HASANOĞLAN

2,30 TL

1,30 TL

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar