Denizli’de TCDD’ye ait Kaklık lojistik merkezi hizmete girdiDenizli’de TCDD’ye ait Kaklık lojistik merkezi hizmete girdi:Denizli’de TCDD’ye ait lojistik merkez hizmete girdi.Kaklık Lojistik Merkezi’nin geçici kabulünün yapılıp hizmete başlaması dolayısıyla, Denizli Valisi Abdülkadir Demir başkanlığında, TCDD yetkilileri, oda ve birlik temsilcileri, iş adamları ve lojistik firması yetkilileriyle toplantı yapıldı.

Vali Demir, burada yaptığı konuşmada, Denizli’nin yıllardır beklediği lojistik merkezin bina ve diğer işlemlerinin tamamlanarak geçici kabulünün gerçekleştiğini ifade etti.

Denizli’de mermer ve çimento başta olmak üzere tekstil ve diğer sektörlerdeki yüklerin İzmir Alsancak ve Aliağa bölgelerindeki limanlar ile diğer bölgelere daha rantabl taşınması için böyle bir merkezin önem taşıdığını kaydeden Demir, şunları kaydetti:

“120 bin metrekarelik alana kurulan Kaklık Lojistik Merkezi, yaklaşık 12 milyon liraya mal olmuş olup, buradan yıllık 1 milyon ton yükleme-boşaltma gerçekleştirilebilecektir. Lojistik sahada yükleme-boşaltma için 3 portal vinç yolu bulunuyor. Ayrıca gümrükleme faaliyetlerinin merkezde yapılabilmesine olanak sağlayacak ofis ile lojistik firmalarına tahsis edilecek ofisler bulunuyor. Karayolu ile yapılan taşımaların demiryoluna çekilerek daha ekonomik ve hızlı taşımacılık için lojistik firması yetkilileri ve işadamları ile değerlendirme yapacağız.”

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay de her türlü gümrük işlemlerinin söz konusu merkezde yapılacağını, nakliyeden kaynaklanan girdi maliyetlerini düşürerek bunun kar ve istihdama dönüşeceğini kaydetti.

TCDD 7. Bölge Müdür Vekili Mehmet Altınsoy da Kaklık Lojistik Merkezi’nin Türkiye’de faaliyete geçen 3’üncü lojistik merkez olduğunu belirterek, bin 500 tonluk ilk yükün geçen hafta Alsancak Limanına naklinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.