Hızlı Tren Bilet Fiyatları Çok Pahalı Bulundu

TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi
TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi

Hızlı tren bilet fiyatları çok pahalı bulundu :Ankara – İstanbul Hızlı Tren bilet fiyatlarının 70-80 lira olarak açıklandı. Bu açıklamaya göre Bilecik – İstanbul arasının ise 40 lira olması bekleniyor. Karşıya geçecekler için ise bu fiyat 50 lirayı bulabilecek.


Uçak’tan sonra ülkenin en hızlı ulaşım aracı olan Hızlı Trenin Eskişehir – İstanbul hattının hizmete açılması için sona gelindi. Yakında hizmete girecek olan hattın bilet fiyatları ile ilgili devlet ajansı aracılığıyla yapılan haberler vatandaşı üzdü. Çünkü, Ankara İstanbul arası 70-80 lira olarak düşünülüyor. Hal böyle olunca, Bilecik – İstanbul ve Bilecik – Ankara arasının ise 40’ar lira olması bekleniyor.

Bu fiyat vatandaşlar tarafından pahalı bulundu. Eskişehir – Ankara arası 27 lira olurken, Bilecik – Ankara arasının 40 lira civarında düşünülmesi vatandaşa pahalı geldi.

Asıl sorun ise Bilecik – İstanbul arasında. Bilecik’le İstanbul arası otobüs fiyatları 25 – ila 30 lira arasında. Ancak, bu fiyat, Bilecik’le Esenler otogarı hatta İstanbul’un hemen hemen her tarafına servis de dahil fiyatlar.

Hızlı Trende ise, Bilecik’ten binen bir yolcu Pendik’te inecek. İstanbul’un Anadolu yakasında yaşayanlar için sorun olmayacak ama karşıya geçenler için ikinci bir yolculuk başlayacak. Mesela Pendik’te inip de Gaziosmanpaşa’ya gitmek isteyen bir Bilecikli, trafik sıkışık olmadığı takdirde en az 2 saat daha yol gidecek. Dolayısıyla, karşıya geçecek Bilecikliler için hızlı tren, hem para hem de zaman anlamında çok da cazip olmayacak. Ta ki, Hızlı Tren Marmaray’a bağlanıncaya kadar.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar