Toplu Taşımada GPS ve Kamera Dönemi Başlıyor Peki Bu Ne Demek?

Toplu Taşımada GPS ve Kamera Dönemi Başlıyor Peki Bu Ne Demek?? :İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplu taşıma araçları ile ilgili devrim gibi bir karara imza attı. Artık tüm otobüs, metrobüs, tramvay ve diğer toplu taşıma araçlarında GPS ve kamera zorunlu hale geliyor. 7 Temmuz’a kadar tüm toplu taşıma araçları bu teknik donanıma sahip olmak zorunda. George Orwell’ın 1984 romanı günümüzde gerçek oluyor.
Her yerimiz kameralarla kaplandı ve birileri bizi gözetliyor. Peki UKOME toplu taşımada neden böyle bir karar aldı? İşte detaylar! UKOME’nin aldığı son karara göre, 7 Temmuz 2014 tarihine kadar GPS ve kamera cihazları takılma zorunluluğu getirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karara göre İstanbul’da hizmet veren tüm toplu ulaşım araçlarına 7 Temmuz 2014 tarihine kadar GPS ve kamera cihazları takılma zorunluluğu getirildi. UKOME’nin aldığı karara göre; 7 Temmuz 2014 Pazartesi gününe kadar Kamu, Personel, Okul servis araçlarına GPS ve Dış kamera, diğer tüm toplu taşıma araçlarına ise GPS ve iç- kamera takılması zorunlu hale geldi.
Konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB’den yapılan yazılı açıklamada “İlgili tüm esnaflar, teknik özellikleri İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından belirlenen GPS ve Kamera sistemlerini, İBB Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nün onayından geçmesinin ardından araçlarına monte ettirecek. Araçlara takılan sistemlerin GPS ID numaraları ve kamera kayıtları Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilecek. 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü itibariyle GPS ve Kamera uygulamasına geçmeyen esnafa Çalışma Ruhsatı ve Güzergâh Kullanım İzin Belgesi verilmeyecek” ifadelerine yer verildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar