Gökçek, halk iftarında Sincanlılara hafif raylı sistem müjdesi verdiGökçek, halk iftarında Sincanlılara hafif raylı sistem müjdesi verdi :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sincan’da trafiği daha da rahatlatacak hafif raylı sistem müjdesi verdi. Başkan Gökçek, “Sincanımıza metro geldi. Bu dönemin içerisinde de eski banliyö trenlerinin yerine metroya benzer hafif raylı metro sistemini getireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Her İlçede Halk İftarı” programı, Başkan Melih Gökçek ve Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın katılımıyla bu kez Sincan’da gerçekleştirildi. Yaklaşık 8 bin vatandaşın katıldığı iftarın hemen ardından Sincanlılara seslenen Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapılan hizmetlere değindi. “Sadece son bir yıl içerisinde koca bir vilayetin normal döktüğü asfaltın iki katı asfaltı Sincan’a döktük” diyen Başkan Gökçek, seçimlerde Ankara ilçeleri arasında en yüksek oyu Sincan’dan aldıklarını hatırlatarak, Sincanlılara teşekkür eti. Gökçek, “Sincan’a 401 bin ton asfalt döktük, 107 bin metrekare tretuvar, 110 kilometre bordür, 3 adet dekoratif saat yaptık” dedi.

Sincan’da trafiğin daha da rahatlatılması adına yapılan çalışmalara ilişkin de bilgiler veren Başkan Gökçek, “Sincanımıza metro geldi. Bu dönemin içerisinde de eski banliyö trenlerinin yerine metroya benzer hafif raylı metro sistemini getireceğiz. Bu sayede trafik bir kat daha rahatlamış olacak” diye konuştu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.