Urfa’da 22 Noktada Akıllı Kavşak

Urfa’da 22 Noktada Akıllı Kavşak : Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Akıllı Sinyalizasyon Projesi”nin 1. etabında 5 ayrı noktada akıllı kavşak uygulanması yönünde çalışmalara başladı.
Ulaşım Daire Başkanlığı trafik yoğunluğunu azaltmak ve kavşakları 24 saat izlemek amacıyla yürüttüğü “Akıllı Sinyalizasyon Projesi”nin 1. Etabında Mardin-Diyarbakır Çevreyolu Sırrın Kavşağı ve Şanlıurfa Diyarbakır Karayolu üzerinde 4 kavşağa montaj çalışmaları sürüyor.
Akıllı kavşaklar sayesinde trafik yoğunluğuna bağlı sinyalizasyon sürelerinin ayarlanması ve bu yöndeki trafik sıkışıklığının en kısa sürede giderilmesi planlanıyor. Ayrıca akıllı kavşaklar sayesinde kavşağın 24 saat izlenmesi sağlanarak, kent trafiğine ait veriler elde edilecek.
Konu hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, “ Kentimizdeki trafiği rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak, insanların kavşaklarda özelikle akşam saatlerindeki birikmeyi önlemek amacıyla akıllı kavşak uygulamasına geçmiş bulunmaktayız. 22 akıllı kavşağı bu yılsonuna kadar yapmış olacağız. ilk etapta 5 kavşağa önümüzdeki hafta itibari ile geçilmiş olacak. 24 saat esaslı kamera kayıtlarıyla trafik izlenecek ve veriler elde edilecek. Gelecekte kentin trafik sorunu ile ilgili öngörülü çalışmış olup, olacak olan trafik yoğunluğunu gidereceğiz” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar