Samsunda Tramvay 65 Yaş Üstü Yolculara Ücretli Oluyor

Samsun’da Tramvay 65 Yaş Üstü Yolculara Ücretli Oluyor :Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2015 yılı Ocak ayı 1’inci birleşiminin 2 oturumuna ait 12 gündem maddesinde 65 yaş üstü Samsunlu vatandaşları üzen bir karara imza atıldı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2015 yılı Ocak ayı 1’inci birleşiminin 2 oturumuna ait 12 gündem maddesi, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında, komisyondan geçerek meclise havale edildi.
Samsun Büyükşehir Belediye Sarayı Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan komisyon toplantısında 12 madde görüşüldü.
Gündemde yer alan, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nın 05 Ocak 2015 tarihi ve 1. sayılı, Samulaş A.Ş.’ye özel halk otobüsü işletme hakkının verilmesi teklifi sunuldu. Ve kabul edildi.
Ancak Sefer Arlı’nın talepleri sadece otobüslerle sınırlı kalmadı. Sefer Arlı özellikle Samunlaş’ın ciddi zarar ettiğine dair yaptığı konuşmanın ardından Samulaş gelirlerinden Samsun büyükşehir Belediyesi’nin aldığı yüzde 38’lik payın yüzde 30’a düşürülmesi gündeme alınarak kabul edildi. Ayrıca 65 yaş üstü yaşlılara verilen ücretsiz yolculuk hakkına ilişkinde bir konuşma yapan Arlı, bazı vatandaşların ücretsiz diye gereksiz yolculuk yaptığını belirtirtirken Ayrıca konuşmalarda ‘Büyük Cami’de namaz kılmak için Atakum’dan gidip gelenler var.!’ örneğiyle açıklanarak bunun gibi nedenlerle zarar edildiğini ve Samulaş’ın zararını azaltmak adına 65 yaş üstü vatandaşlardan ‘YARIM ÜCRET’ alınmasını talep etti ve bu da kabul edildi.
Cuma günü Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelecek olan bu maddeninde meclisin kontrolünü elinde tutan AK Parti oylarıyla geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.İlk yorum yapan olun

Yorumlar