Malatyada demiryolu konulu fotoğraf ve karikatür sergisi açıldı

Malatyada demiryolu konulu fotoğraf ve karikatür sergisi açıldı :Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 84. yıldönümü münasebetiyle bir alışveriş merkezinde “demiryolu konulu fotoğraf ve karikatür sergisi” açıldı.


Malatya Valisi Süleyman KAMÇI, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan MUMCU ve 5.Bölge Müdürü Üzeyir ÜLKER tarafından 13 Şubat 2015 Cuma günü Malatya’da bir AVM merkezinde açıldı.

Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Bölge Müdürü ÜLKER “Ulu Önder Atatürk birçok kurum için özlü sözler ifade etmiştir. Ama en anlamlı sözleri demiryolları için söylemiştir. Kurtuluş Savaşı sonrasında demiryolu seferberliği başlatmış ve ülke dört bir yandan demir ağlarla örülmüştür. Atatürk’ün Malatya’ya trenle gelmiş olmasının yanı sıra kurtuluş savaşında karargâh olarak kullandığı ve askerini cepheye trenle götürdüğü için Türk Milleti gibi demiryolcularında kendisine ayrıca bir şükran borcu vardır.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Üç gün süreyle açık kalan sergiye Malatya halkı yoğun ilgi göstermiş ve demiryolları ile ilgili ziyaretçilerin çok olumlu düşünce ve kanaatlerinin olduğu gözlemlenmiştir.

Aynı sergi Malatya Gar’da 16.02.2014 tarihinde açılmış ve iki gün sergilendikten sonra 19-20 Şubat tarihlerinde Diyarbakır Gar’da sergilenecektir.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar