Hızlı Trenle Yapılacak Vuslat Yolculuğu Bugün Başlıyor

Hızlı Trenle Yapılacak Vuslat Yolculuğu 15 Martta Başlıyor : Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın hayata geçirdiği Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu, 15 Mart Pazar günü başlıyor.

Hızlı Tren ile yapılacak yolculukta manevi hayatın iki başkenti sayılan Eyüp ile Konya arasındaki bağ daha da güçlenmiş olacak. Pazar günü yapılacak ilk sefere Eyüp ilçe protokolünün yanı sıra basın mensupları katılıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, vizyon projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu Hızlı Tren ile yapılacak. İstanbul – Konya Hızlı Tren hattının hizmete girmesiyle birlikte proje için ilk adımı atan Başkan Remzi Aydın, Eyüplüleri Mevlana Celaleddin-i Rumi ile buluşturuyor. Eyüp Belediyesi tarafından Ocak ayında başlayan ön kayıtlara bugüne kadar 10 binin üzerinde başvuru yapıldı. 15 Mart tarihinden itibaren yapılacak yolculukta her gün 40 Eyüplü vatandaş Konya’ya Hızlı Trenle manevi bir yolculuğa çıkmış olacak.

İKİ KADİM BAŞKENTİN BULUŞMASI

Konuyla ilgili olarak konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “İstanbul’un manevi fatihi Eyüp Sultan Hazretleri ve yürekleri fetheden Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin kabrine ulaşmak artık çok daha kolay. Anadolu Selçuklu Devleti’nin kadim başkenti Konya’nın, Osmanlı Devleti’nin kadim başkenti İstanbul’a bağlanmasıyla iki medeniyetin vuslatı sona erdi. Biz de 7’den 70’e Eyüp’te yaşayan tüm vatandaşlarımızı manevi iklimde buluşturarak, vuslat yolculuğunu başlatıyoruz. Eyüp halkına yönelik farkındalık uyandırıcı kültürel çalışmalarla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi

İLK SEFER 15 MARTTA

Eyüplülerin sabırsızlıkla beklediği Eyüp ile Konya’nın buluşmasının ilk seferi 15 Mart’ta gerçekleşecek. İlk yolculukta Eyüp ilçesi protokolü ile basın mensupları yer alacak.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.