TCDD Kadın Platformu Dünya Kadınlar Gününde Etkinlik Düzenledi (Foto Galeri)

TCDD Kadın Platformu Dünya Kadınlar Gününde Etkinlik Düzenledi :TCDD Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle demiryolcu kadınlar için Kule Restoranda bir etkinlik düzenledi.


TCDD Kadın Platformu Başkanı Zeynep Nuray Ökmen, kadınların her 8 Mart’ta adına istatistikler tutulan, 9 Mart’ta unutulan olmaması için çabaladıklarını belirterek şunları söyledi: “Kadın her zaman gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Kadın; denizin dibindeki inci parlaklığıyla gözleri alan yakuttur. Küçük şeylerden mutlu olan, mutlu olduğunu da, mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır. Kadın anadır, yardır. Kıymetini kıymetsizleştirenlerin karşısında dimdik duran candan öte candır. Bu dünyada yalnızca erkekler yok, kadınlar da var. Öyleyse kadınların değeri bilinmeli ve onlara gereken önem verilmeli. Bu vesileyle, Türk kadınına toplumdaki hakettiği değeri veren, Ulu Önder Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun”

TCDD Kadın Platformu’na destek veren herkese teşekkür eden Öktem, tüm demiryolcu kadınları Platformun çalışmalarına destek olmaya çağırdı.

Etkinlikte daha sonra, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Etiği ve Tıp Tarihi Ana Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı olan ve aynı zamanda Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü yapmış olan Prof.Dr. Nesrin ÇOBANOĞLU, mesleği nedeniyle karşılaştığı kadın hikayelerinden örnekler verdi.

ÇOBANOĞLU, kadınların ekonomik, psikolojik vb. baskılara maruz kaldığını, eğitimden yoksun bırakıldığını belirterek, kadınların biraraya gelerek toplumdaki yerini güçlendirmek için çaba göstermesi gerektiğini söyledi.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar