Antalya raylı sistemi havaalanına bağlanıyorAntalya raylı sistemi havaalanına bağlanıyor :Salı Sanayici ve işadamları Grubu’nun bu haftaki konuğu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oldu.

Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç başkanlığında Antalya Tenis İhtisas ve spor Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirilen toplantıda konuşan Türel, göreve geldiği andan itibaren hayata geçirdiği ve geçireceği projeleri hakkında Salı Grubu üyelerine bilgi verdi. Toplantı öncesi Başkan Türel’in hizmetteki bir yılı kesilen pastayla kutlandı.

Geçen dönemden bekleyen ve yarım kalan projelerin yeni dönemde işlerin daha hızlı yürütülmesine imkan tanıdığını belirten Türel, Expo ve G20’nin Antalya’da yapılıyor olmasının önemine dikkat çekti. “15-16 Kasım’da Obama’dan Putin’e ve Merkel’e kadar herkes burada olacak” diyen Türel, “Geçtiğimiz Pazartesi günü Ankara’da Ali Babacan’ın başkanlığında benim de katıldığım bir toplantı oldu. Hazırlıkları gözden geçirmek için toplandık. Expo ile ilgili Antalya’ya hava alanı bağlantısıyla beraber 16 km yeni bir raylı sistem ekliyoruz. Artık yerli veya yabancı turist çağdaş şehirlerde olduğu gibi uçaktan indiğinde kent merkezine raylı sistemle ulaşabilecek. Bunun yanında şimdi 3’üncü etap raylı sistem çalışmasına başladık. Üçüncü etapta yaklaşık 16 km olacak. Eski Varsak Belediyesi’nin yanından başlayacak ve Uygulama Hastanesi’nin orada son durak yapacağız” dedi.

Reklamlar