Balıkesir Demiryolu Çalışanları Lokma Hayrı YaptıBalıkesir Demiryolu Çalışanları Lokma Hayrı Yaptı : TCDD Balıkesir Müdürlüğü çalışanları, vefat eden meslekdaşları için lokma dağıttı. 600 kişinin katkı yaptığı ve her yıl tekrarlanan hayrın 19.’su gar önündeydi. Tarihi garda ortalama 3 bin kişiye lokma, peynir ve ayran ikram edildi….
TCDD Balıkesir Müdürlüğü çalışanları, vefat eden meslekdaşları için lokma dağıttı. 600 kişinin katkı yaptığı ve her yıl tekrarlanan hayrın 19.’su gar önündeydi. Tarihi garda ortalama 3 bin kişiye lokma, peynir ve ayran ikram edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hayır kapsamında yarın da Siteler Camisi’nde cuma namazından önce Mevlit okutulacak.

Hayrın tertip komitesi başkanı Oğuzhan Kocaoğlu, her yıl nisan ayının son haftasında yapıldığını söyledi. TCDD çalışanlarının kendi aralarında topladığı parayla düzenlenen hayır kapsamında bu yıl 10 çuval undan yapılan lokma, 70 kg. peynir ve 2 bin 500 bardak ayran dağıtılacağını söyledi. Lokmalardan, istasyonda tren bekleyen vatandaşlarla Bandırma-Balıkesir-Soma güzergâhındaki bütün istasyonlara gönderildiğini bildirdi. Bu güzel geleneğin kamu kurumları arasında ilk olma özelliği taşıdığını vurgulayan Kocaoğlu, çıkışını şöyle anlattı: “20 yıl önce Eskişehir Porsuk İstasyonu’nda meydana gelen elim bir kaza sonucu iki arkadaşımızı kaybettik. Daha sonra hem vefat eden çalışanlar için hem de olası kaza ve belalara karşı böyle bir hayır organizasyonu yapılması kararı alındı. Bu güzel organizasyon geleneksel hale geldi. Bu yıl da 19. kez yapılıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu hayrımızı yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.”

 

 

 

 

 

Reklamlar