Bakan Aşçı, Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun gecikmesine sert zemin sebep oldu

Bakan Aşçı, Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun gecikmesine sert zemin sebep oldu :Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı projesindeki gecikmenin sebebinin sert zemin olduğunu söyledi. Bakan’a göre projenin tünel inşaatı sırasında sert bir zemin kütlesiyle karşılaşıldı.


Azerbaycan ve Türkiye Ortak Gümrük Komitesi’nin 1. toplantısına katılmak üzere Bakü’de temaslarda bulunan Bakan Aşçı, toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bir soru üzereni konuşan Aşçı, Bakü-Tiflis-Kars projesinde yaşanan gecikmenin zeminden kaynaklandığını belirtti. Tünel inşaatı çalışmalarında sert bir zeminle karşılaşıldığını ifade eden Bakan, “Başlangıçtaki tünel inşaatlarında yapılan hesaplamalarla zemin biraz farklı çıktı. Sert bir zeminle karşılaşıldı. Tünel aşaması hemen hemen tamamlanmak üzere. Ondan sonra düz zeminde çalışmalar daha kolay olacaktır” dedi.

Söz konusu projenin tüm dünya için önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Aşçı,” Bu yılın sonunda olmasa bile, gelecek yıl ümit ederiz ki hizmete açarız.” diye konuştu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar