Bombardier ve Alstom Firmaları Barselona Banliyösü Sinyalizasyon İşlemleri İçin SeçildiBombardier ve Alstom Firmaları Barselona Banliyösü Sinyalizasyon İşlemleri İçin Seçildi: İspanya’da demiryolu inşaatlarından sorumlu kurum ADIF ile Bombardier ve Alstom firmalarının ortaklığıyla kurulan konsorsiyum arasında 87,9 milyon Euro değerinde yeni bir anlaşma imzalandı. Anlaşmaya göre firmalar Barselona banliyösünün sinyalizasyon ve bakım işlerini üstlenecek. Firmalar bu çalışmaları 56 km uzunluğundaki L’Hospitalet de Llobregat ile Mataro arasındaki hatta yapacak.

Anlaşmanın 54 milyon euroluk kısmı olan yeni elektrik sistemlerinin kurulumu, tren koruma ve güç kaynağı sistemleri ve mobil iletişim ağlarının onarımı gibi çalışmaların 21 ay içerisinde biteceği öngörülüyor. Geriye kalan 34 milyon euroluk kısım ise kurulacak yeni sistemlerin 20 yıllık bakımının yapılması için imzalandı.

ADIF’ten yapılan açıklamada imzalanan anlaşmayla yapılacak çalışmaların bitmesinden sonra hattın çok daha güvenli olacağı belirtildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.