Vali Şahin, Samsun hızlı tren projesi yatırımında önemli mesafe kat ettikVali Şahin, Samsun hızlı tren projesi yatırımında önemli mesafe kat ettik : Vali Şahin , Samsun’lu bürokratlar tarafından oluşturulan ve merkezi Ankara’da bulunan ‘Samsun Platformu’nun düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Platformu Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Taşan, “2003 yılında oluşturdukları platformun amacının, Samsunlu bürokratları bir araya getirmek, aralarındaki dayanışmayı geliştirmek ve Samsun’a götürülecek hizmetlerde koordinasyonu sağlamaktır.” dedi.

Samsun Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Arslan toplantıda yaptığı konuşmasında “Samsun Platformu, bir dostluk kurumu, bir sevgi kurumudur. Bizler birbirini seven, bir iman üzerine bir arada bulunan çok ciddi bir aileyiz. Ankara’daki Samsunlular olarak biz zaman, zaman bir araya geliyoruz. Samsun bugüne kadar hak ettiği yeri maalesef bulamadı. Daha önce görev yaptığı yerlerde başarılı hizmetlere imza atan Valimizin önderliğinde inşallah bu dönemde Samsun’da olumlu gelişmelere tanıklık yapmak istiyoruz. Samsun Platformu adı altında birlikteliği sağlayan bizlerin gücü aslında Samsun için bir şanstır. Bizden de yararlanmanızı dileriz. Bu oluşum Ankara’da diğer illere de örnek gösterilmektedir.” dedi.

Katılımcılara slayt gösterileriyle Samsun’un mevcut yapısı ve özellikle üzerinde yoğunlaştıkları konular hakkında bilgi veren Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Samsun’un Ticaret, Sanayi ve Tarım kenti olmasının yanında özellikle şimdiye kadar yeterince bilinmeyen Turizm yönü vardır. Kızılırmak deltasında bulunan Kuş Cenneti dünyada çok az bulunan tabii zenginliğe sahiptir. Kuş Cenneti, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çok sıkı koruma altına alınarak, burada yerli ve yabancı turist sayısı gün geçtikçe artmıştır. Yine Samsun’un gelişmesinde motor güç olacak Tıbbi Aletler imalatının geliştirilmesi ile ilgili, bu konuda da ciddi adımlar atıldı. Ben Vali olarak Samsun’a geldikten sonra ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi de Hızlı Tren yatırımında önemli mesafe kat ettik. Bu hızlı Tren Projesi gerçekleşip hayata geçtikten sonra Samsun halkı bu hizmet sayesinde bir veya bir buçuk saat içerisinde Ankara’ya gideceklerdir.”dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Arslan, ‘Samsun Platformu’na katkılarından ve katılımlarından dolayı Vali Şahin’e çiçek takdim etti.

Daha sonra ‘Samsun Platformu’na katılan Vali İbrahim Şahin ve diğer davetliler Kültür Bakanlığı Samsun Korosu eski solistlerinden ve halen Kültür Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanatçısı Çiğdem Gürdal ve eşi Cem Gürdal’ın seslendirdiği birbirinden güzel Türk Sanat ve Türk Halk Müziği eserlerini dinledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.