Bombardier 7000 kişiyi işten çıkaracak

Bombardier 7000 kişiyi işten çıkaracak :Kanada merkezli uçak ve tren üreticisi Bombardier, gelecek 2 yıl içinde iş gücünü 7.000 kişi azaltma kararı aldı.
Kanada merkezli uçak ve tren üreticisi Bombardier, gelecek 2 yıl içinde iş gücünü 7.000 kişi azaltma kararı aldı.
Yapılan açıklamaya göre Kuzey İrlanda’daki operasyonlardan bu yıl 580 kişi, gelecek yıl 500 kişi çıkarılacak.
Türkiye’ye yatırım yapıyor
Bombardier JV, Bozankaya ile birlikte Türkiye’de hızlı tren üretimine 100 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıklamıştı.
Bombardier’in Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi konu ile ilgili açıklamasında: “Türkiye’nin raylı sistemlerin sürdürülebilir ekonomik gelişimde oynadığı rolü hakkında oldukça açık bir vizyonu mevcut. Dolayısıyla, Türkiye bu vizyonun hayata geçirilmesi için gerekli olan stratejik yatırımlar yapıyor. Yetkililer raylı ürünler ve alt yapı için 45 milyar doları aşan bir yatırımın yapılacağını belirttiler. Bombardier olarak biz bu planlarda oldukça büyük bir potansiyel görüyoruz ve stratejik ortağımız olarak Bozankaya’nın yanımızda yer almasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bombardier’in yüksek hızlı tren konusunda mühendislik bilgi birikimi, deneyimleri ve teknoloji transferi ile Bozankaya’nın hem yerel hem de uluslararası araç üretimindeki uzmanlığının birleşimi sayesinde Türkiye için, Türk malı araçlar üretmede başarılı olacağız.
“TCDD’nin yapacağı ihalenin kazanılması doğrultusunda 100 milyon USD’lık bir yatırım yapacağız. Yatırım detayları tesis, makine ve ekipmanlar da dikkate alınarak yüksek hızlı trenin standartlarına uyulabilmesi için her iki firmanın titizlikle yürütülen ortak çalışması ile hazırlandı” demişti.İlk yorum yapan olun

Yorumlar