Durhasan Köyü sakinlerinin ulaşım isyanıDurhasan Köyü sakinlerinin ulaşım isyanı :Durhasan Köyü sakinleri 4 yıl önce ellerinden alınan belediye araçlarını geri istiyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na gelen köy sakinleri sorunlarına çözüm bulamadı
İzmit’e bağlı İZAYDAŞ’a yakın köylerden olan Durhansan Köyü sakinleri hızlı tren projesi kapsamında köylerinden 4 yıl önce kaldırılan belediye araçlarını geri istiyor. Köy sakinleri uzun zamandır isteklerini yetkili kurumlara iletmelerine rağmen bir sonuç alamayınca Fuar içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı’na gitti.
TEPKİ GÖSTERDİLER
Kalabalık olarak giden köylüler içerisinde oluşturulan bir heyet Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanı Salih Kumbar ile makamında görüştü. Yapılan görüşmede bir sonuç alınmamasına köylüler tepki gösterdiler. Hazırladıkları dilekçeleri yetkililere teslim eden köylüler daha sonra açıklama yaptı.
“DİLEKÇELERİMİZİ TESLİM ETTİK”
Durhasan Camii Dernek Başkanı Fatih Ay, “Durhasan Köyü sakinleri olarak 4 yıl önce hızlı tren projesi kapsamında belediye araçları kaldırıldı. Bizlere Esener Kooperatifi tarafından taşıma yapılmaya başlandı. Uzun zamandır köy sakinleri ulaşımda büyük sıkıntı yaşıyor. Araçların dolu olmasından dolayı insanlarımız hiçbir yere gidemiyor. Biz de bu ülkenin insanıyız. Bizler dilekçelerimizi yetkililere teslim ettik ancak bir sonuç elde edilemedi. Belediye araçlarımızı geri istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.