Demiryolu Kazaları Çalıştayında TCDD’den Erhan Gör Sunum Yaptı

Demiryolu Kazaları Çalıştayında TCDD’den Erhan Gör Sunum Yaptı : Demiryolu Kazaları Çalıştayı’nda EYS Müdürü Erhan Gör sunum yaptı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu (KAİK) tarafından  Antalya’da düzenlenen “Demiryolu Kazaları Çalıştayına” TCDD adına Merkez EYS ve Trafik Dairesi Personeli katıldı.

Demiryolu sektöründe başlayan serbestleşme sürecinde farkındalığı artırmak amacıyla kamu ve özel sektördeki paydaşların bir araya geldiği bir platformda, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu’nun genel yapısı, işleyişi ve mevzuatı hakkında bilgilendirme yapılan çalıştayda, demiryolu kaza incelemeleri başta olmak üzere, çalışma faaliyetlerine yön verilmesi için görüş alış verişinde bulunuldu.

TCDD adına Merkez Emniyet Yönetim Sistemi Müdürü Erhan Gör TCDD Kaza Araştırma Süreçleri konusunda sunum yaptı.

Sektör paydaşı olan kamu ve özel sektör ile sivil toplum örgütlerinden; KAİK, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ, Anadolu Üniversitesi İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD), Demiryolu Taşımacılar Derneği, YOLDER, DEMARD, Trafik Kontrolörleri Derneği, Demiryolu Mühendisleri Derneği temsilcileri de konu ile ilgili sunumlarını yaptılar.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

1 Comment

  1. kazalar(karambol-dray-yangısabotaş vs) işletme,tesis ve araç hata/noksanlıklrından meydana geliyor.Buna göre ,makinistlerin görüşleri oldukça önemlidir.çakilen araçlarla ilgili konularda DETEVAD yetkililerinin görüş ve talepleri oturumda dinlenmeliydi.Kazalara konulan teşhisin doğruluğu incelme yapanın yeterli teçrübesine bağlı..çeken ve çekilen araçların versa kusuru bunu ilgisiz kişiler anlamaz.Araçları hergün kontrol eden servise uygunluk veren uzmanların teşhisleri gerçeye en yakın olanıdır

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.