Kabataş Bağcılar Tramvay Hattı Proje Yapımı Danışmanlık İhalesine 10 Firma Ön Yeterlik Başvursu Yaptı (Özel Haber)

kabatas bagcilar tramvay hatti zeytinburnunda yeraltina inecek
kabatas bagcilar tramvay hatti zeytinburnunda yeraltina inecek

Kabataş Bağcılar Tramvay Hattı Proje Yapımı Danışmanlık İhalesine 10 Firma Ön Yeterlik Başvursu Yaptı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği 2016/375932 KİK numaralı Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı Seyitnizam ve Zeytinburnu İstasyonları Arasındaki Kısmın Yeraltına Alınması ile Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattının Uzatmasının Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi danışmanlık hizmeti işi ihalesine 10 şirket / ortak girişim ön yeterlilik için başvuruda bulundu.

Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanmak suretiyle kısa listeye alınarak teklif vermeye davet edilecek isteklilerin katılımıyla 4734 sayılı Kanunun 5 inci bölümünde yer alan hükümlere uygun olarak belli istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecektir.
RayHaber’in aldığı bilgiye göre ihaleye ön yeterlilik için başvuran firmalar şöyle:

  1. Altınok Müşavirlik
  2. Cenor Consult – Metro İstanbul A.Ş.
  3. Geodata
  4. Idom Engineering
  5. Italferr SpA
  6. Mescioğlu Mühendislik
  7. Ove Arup – Arup Mühendislik
  8. Prota Mühendislik
  9. Tecnimont Civil SpA
  10. Yüksel Proje

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.