Eğirdir Tarihi Tren Garı’nı Betonlaştırma Projelerine Dur DeyinEğirdir Tarihi Tren Garı’nı Betonlaştırma Projelerine Dur Deyin :Son günlerde Eğirdir Tarihi Tren Garı’nın hangi projeye dahil edileceğinin tartışılması Eğirdir Halkını rahatsız ediyor.

Tarihi Eğirdir Gar binasının Kongre vadisi, sanat merkezi ve son olarak da üniversite yerleşkesi olarak kullanılacak olması söylentileri üzerine harekete geçen Eğirdir İnsiyatifi Gar binasının orijinal hali ile kalması için internet üzerinden imza kampanyası düzenliyor.

Eğirdirliler istasyon binası yerine yapılması gündeme gelen tüm projelerin Gar alanının betonlaşmasına neden olacağından ekolojik dengenin bozulacağını dile getiriyor.

Eğirdirliler tarihi tren garının, demiryolu köprüsünün ve demiryolu güzergâhının betonlaşmasına karşı çıktıklarını ve bu alanın ulaşım hizmeti vermek üzere restore edilerek işlevsel hale getirilmesini talep ediyorlar.

Eğirdir İnsiyatifi’nin TCDD ve Eğirdir Kaymakamlığına verilmek üzere Change.org sitesinde başlattıkları imza kampanyasına kısa sürede ses getirdi.

Eğirdir İnsiyatifi’nin “Eğirdir Tarihi Tren Garı’nı Betonlaştırma Projelerine Dur Deyin” imza kampanyasını BURAYA tıklayarak görebilirsiniz.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.