Hızlı Tren 2023’te Gelecekti Neden Yıllardır Malatyalıları KandırdınızHızlı Tren 2023’te Gelecekti Neden Yıllardır Malatyalıları Kandırdınız :CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hızlı tren konusunda defalarca farklı tarihler veren AKP’lileri sert eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hızlı tren konusunda defalarca farklı tarihler veren AKP’lileri eleştirerek, “Madem hızlı tren 2023 te gelecekti , neden yıllardır Malatyalıları kandırdınız?” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, katıldığı bir programda Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda Malatya’nın isminin bile geçmemesi, gözleri bir kez daha hızlı tren konusunda sürekli farklı açılamalar yapıp, farklı tarihler vererek Malatyalılara müjdeler! veren AKP milletvekili ve yöneticilerine çevirdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ekonomik,sosyal,nüfus büyüklüğü bakımından Malatya’dan daha geri olan şehirlere daha hızlı gelen yüksek hızlı trenin, Malatya’ya en iyi ihtimalle 6 yıl sonra gelmesini kabul etmek mümkün değil. Malatya kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan bir düğüm noktası üzerinde bulunuyor. Böyle önemli bir coğrafi konumu olan kentin hızlı trenin en son geleceği şehirlerden biri olmasının sebebi sürekli konuşan AKP Milletvekilleri tarafından kamuoyuna açıklanmalıdır” dedi.

Konunun gündeme geldiği 2012 yılından beri , AKP Milletvekillerinin farklı tarihler açıklayarak Malatyalılara müjde üstüne müjde verdiklerini hatırlatan Ağbaba, “Geldiğimiz noktada görünen o dur ki Malatya bu kez de Yüksek Hızlı Tren konusunda kandırılmıştır.Aynı kişilerin, aynı konuyla ilgili defalarca farklı açıklamalar yapması, her açıklamalarında, ihale aşamalarından bahsetmeleri Malatyalıları kandırmak değil de nedir? Açıklama yapan milletvekilleri lütfen arşiv taraması yapsınlar ve Malatyalılara hızlı tren konusunda kaç kez farklı açıklama yaptıklarını görsünler. Malatyalılar bu siyasi anlayışı asla hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. Özellikle ciddi maliyet gerktiren yatırımlarda olduğu gibi YHT yatırımları da önce maliyet etkinlik analizi ile uygun ana güzergahlarda yapılır. Bu güzergahlara yakın olanlar da bu yatırımdan faydalanır. Malatya’ ya YHT de bu kapsamda düşünülmelidir. Zaten Sivas’ YHT geldiğinde bir anlamda Malatya-Elazığ-Diyarbakır- Batman-Erzincan-Erzurum ve Kars’ a da gelmiş olacaktır. Malatya Sivas arası ortalama 4 saat tir. Ayrıca bu yol yanlış değilsem elektriklidir. Elektrikli setler işletildiğinde bu yol 3 saate iner. Sivas İstanbul arasıda 5 saate innince Malatya da 8-8,5 saate inecektir. Şu an Uçakla bile süre beklemeleri de eklediğinizde bu süreye yaklaşmaktadır.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.