Diyarbakırda yeni yerleşim yerlerinde toplu ulaşım hizmeti başlıyorDiyarbakırda yeni yerleşim yerlerinde toplu ulaşım hizmeti başlıyor :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin yeni yerleşim bölgeleri arasında toplu ulaşım hizmeti vermek amacıyla Mahabad Bulvarı ile Üçkuyular TOKİ arasındabir güzergâh açtı.

Daha rahat ve konforlu bir toplu ulaşım hizmeti vermek amacıyla araç filosunu yenileyen ve yeni güzergahlar açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması için Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinin yeni yerleşim bölgeleri arasında toplu ulaşım hizmeti verecek. Kayapınar’daki yeni yerleşim alanlarındaki 200 sitede yaklaşık 15 bin vatandaşın ikamet etmesini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan Mahabad Bulvarı ve Üçkuyular TOKİ güzergâhında 25 Mart itibari ile toplu taşıma seferleri başlatacak.

Yeni güzergahta E10 numaralı otobüsler toplu ulaşım hizmeti verecek.

E10:Üç Kuyular TOKİ — Eğitim ve Araştırma Hastanesi — İplik — Tekel Caddesi — 75 metreyol — Lunapark —Fırat Bulvarı — Nazım Hikmet Caddesi — Final Dershaneleri — Diyar Life Sitesi — Ataşlar Yapı — Çarkanat Evleri — Armina Market — GO Petrol — Mahabat Bulvarı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.