Samsun | Kent İçi Güvenli Ulaşım Sosyal Sorumluluk Projesi Sona ErdiKent İçi Güvenli Ulaşım Sosyal Sorumluluk Projesi Sona Erdi : Samsun Valiliği öncülüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi destekleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi işbirliği ile Samsun’un Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan 73 merkez ve köy okullarında eğitim görmekte 18.088 3. ve 4. Sınıf ilkokul öğrencisine yönelik 16 Mart 2017 tarihinde başlayan “Kent İçi Güvenli Ulaşım” sosyal sorumluluk projesi Samsun Tekkeköy İlçemizde bulunan Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet İlkokulunda 10 Mayıs 2017 tarihinde kapanış töreni ile tamamlandı.

Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilen kapanış törenine Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YALÇINKAYA, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aycan TÜRKEL, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bekir AKARSU ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşma yapan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN “Samsun Valiliğimiz öncülüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi destekleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubemiz işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Kent İçi Güvenli Ulaşım” sosyal sorumluluk projesi kapanış törenimize hoş geldiniz diyor, sizleri şahsım ve yönetim kurulum adına saygıyla selamlıyorum.

16 Mart 2017 tarihinde Mustafa Kemal İlkokulunda başlangıcını yaptığımız “Kent İçi Güvenli Ulaşım” sosyal sorumluluk projemiz Samsun İlimizin Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan merkez ve köy ilkokullarında uygulandı ve 18.088 öğrencimiz ile buluştuk. Projemizde gönüllü eğitmenlerimiz öğrencilerimize kent içi toplu taşıma araçlarını nasıl kullanmamız gerektiğini, toplu taşıma araçlarında büyüklere, dezavantajlı gruplara nasıl yardımcı olmamız gerektiğini anlattılar. Bunları anlatırken, genç kardeşlerimizden de çok güzel eleştiriler ve öneriler aldık. 2017-2018 döneminde de benzer projelerle çocuklarımızın eğitim sürecine katkı vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN “Bu projeyi değerli kılan, projenin samimiyeti ve inandırıcılığıdır. En önemli yanlarından birisi de insana dokunan tarafının olmasıdır. Bir proje ölçülebilir ve sürdürebilir olmalıdır. Başlatmış olduğumuz bu proje doğrudan doğruya insanımıza, çocuğumuza, öğrencilerimize dokunan ve toplumsal hayatta da bir yönlendirici görevi ifa etmesi açısından gerçekten orijinal anlamıyla bir projedir” dedi.

Törende konuşma Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN “Bu güzel projenin nihayetine geldik. Trafik Haftası içerisindeyiz. Trafik kazalarının önlenmesinde trafik kurallarına uymanın çok büyük etkisi var. Trafik eğitimi sadece insanın kendi sağlığını korumak için değil, trafiğe çıktığınızda başkasının da hayatını ilgilendiriyorsunuz. Bu karşılıklı bir etkileşimi doğuruyor. Çocuklara trafik kurallarına uyun demiyorum. Çocuklar zaten kurallara uyuyor. Sizden anne ve babalarınızı trafik kurallarına uyması konusunda uyarmanızı istiyorum. Samsun Emniyet Müdürümüz ve Jandarma Komutanımız 24 saat içerisinde bana her gün en az 10 tane trafik kazası haberi veriyor. Bu bizi çok yaralıyor. Niyedir bilmiyorum, Samsunda çok fazla trafik kazası oluyor. Toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmeyi geliştirmemiz gerekiyor. Bireysel olarak ne kadar lüks araçlara sahip olursak olalım, oradaki hızımız her geçen gün azalıyor. İstanbulda araçların hızı 30-20 kilometre arasında değişiyor. Zaman zaman daha da aşağılara düşebiliyor. Trafik eğitimi çok uzun süre sizin zihninize nakşedilir. Hafif raylı sistem hattı Tekkeköye kadar ulaştı. İlerleyen zamanda Bafra ve Çarşambaya kadar da uzanacak. Böylece ilimizde toplu taşımanın kullanımı biraz daha artacak” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi İbrahim ŞAHİNe, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESENe, projemizin broşürünün çizimlerini yapan Çorum İl Temsilciği Büro Görevlimiz Karikatürist Erdoğan ORUÇa, projemizde gönüllü eğitmenlik yapan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail YOLAYDIN, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Ünsal KIRAN, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Teknik Görevlisi Soner AKYILDIZ, Samsun Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü Taner TOLGAY, SAMULAŞ A.Ş.de görev yapan Operasyon Müdürü Sevilay GERMİ TELCİ, Bakım-Onarım Müdürü Ziya KALAFAT, Trafik Kontrol Merkezi Şefi Evren BERK, Arge ve İnovasyon Koordinatörü Cihan PEHLEVAN, Ar-ge Mühendisleri Erdi YILDIRIM, Hande ALİBAŞ, Sevdenur AKDOĞAN, Ali DİNLER, Burcu AYDOĞDU, Bakım Onarım Müdürlüğü Mühendisleri Ali Samet AYVAZ, Recep Kadir SİVRİ, Serkan SALMAZ, Sefa DEMİRBAĞ, Operasyon Müdürlüğünde Görevli Operatör Mustafa BÖLÜKBAŞ, Vatmanlar Nilüfer SAYMAZ, Yasemin ERGÜN ve Satın Alma Biriminde görev yapan Kadir KARKUCAK`a plaketleri takdim edilmiştir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.