Apaydın, Hızlı Tren Projeleri Ülkemizin Kalkınması İçin Çok Önemli

Apaydın, Hızlı Tren Projeleri Ülkemizin Kalkınması İçin Çok Önemli :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 9 Haziran 2017 Cuma günü Adana 6. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Genel Müdür Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü, Özel Kalem Müdür Yardımcısı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Daire Başkanları, 6. Bölge Müdürü ve personelin katıldığı iftar programı TCDD 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı’nın selamlama konuşmasıyla başladı.

Daha sonra kürsüye gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, bu yıl başlattıkları bir uygulamayla Bölge Müdürlüklerinde çalışanlarla bir arada iftar yaptıklarını, bunun ilkinin Malatya’da yaptıklarını, ikincisini gerçekleştirmek için Adana bulunuyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu günlerde Ramazan ayının bu duyguları pekiştirdiğini anlatan Apaydın, “Allah birliğimizi, kardeşliğimizi ve ağzımızın tadını bozmasın.” dedi.

“YENİ DÖNEMDE HEDEFİMİZ VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK OLACAKTIR”

Demiryollarına 2003 yılından bugüne kadar 60 milyar lira yatırım yapıldığını ve bu süreç içerisinde Yüksek hızlı ve hızlı tren, yol yenilemeleri, elektrifikasyon ve sinyalizasyon, lojistik merkezler kurulması ve Demiryolu Sektörünün serbestleşmesi gibi önemli projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Apaydın, söyle devam etti:

“Bu projeleri sizlerle birlikte, sizlerin gayretli çalışmalarıyla yaptık. Serbestleşme sürecinde müşterilerimizi her hangi bir olumsuzluk yaşatmadık. Hepinize teşekkür ediyorum. Ancak işimiz daha bitmedi. Önümüzdeki süreçte en önemli hedefimiz Demiryollarında verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar olacaktır.”

“HIZLI TREN PROJELERİ ÜLKEMİZİN KALKINMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Adana’ya gelmeden önce yapımları devam eden Konya-Karaman-Ulukışla ve Mersin-Adana hızlı tren hatlarında Genel Müdür Yardımcıları, Bölge Müdürü ve Daire Başkanlarıyla birlikte incelemeler yaptıklarını anlatan Apaydın, “Söz konusu hatlarda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini izledik. Tabi söz konusu hızlı tren projesi Adana’da bitmiyor, Osmaniye ve Gaziantep’e kadar devam ediyor. Aynı şekilde bu kesimlerde de çalışmalar sürüyor. Konya’dan gelip Gaziantep’e kadar çalışmaları devam eden hızlı tren projeleri ülkemiz ve özellikle bölgemizin kalkınması için büyük önem arz ediyor. Onun için bu projeleri en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmak istiyoruz.” ifadelerinde bulundu

Halen işletilmekte olan hatların toplam uzunluğunun 12 bin 532 km. olduğuna işaret eden Apaydın konuşmasını şöyle tamamladı: “2023 yılına kadar yüksek hızlı, hızlı ve konvansiyonel demiryolu hatlarımızın toplam uzunluğunu 25 bin km.ye çıkarmayı hedefliyoruz. İnşallah bunu da birlikte başaracağız.”

Konuşmaların ardından TCDD 6. Bölge Müdürlüğü personeli ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, onlarla sohbet etti. Yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.