Demiryolu Koordinasyon Kurulu 1.Çalıştayı TÜVASAŞ’ta YapıldıDemiryolu Koordinasyon Kurulu(DDK) 1. Çalıştayı, UDHB Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal’ın Başkanlığında, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın da katılımıyla 06 Kasım Pazartesi günü, TÜVASAŞ’ta gerçekleştirildi.

Çalıştay’a, Apaydın’ın yanı sıra TCDD’nin Bağlı Ortaklıkları TCDD Taşımacılık A.Ş, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık ve Düzenleme Genel Müdürleri ile çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri ve demiryollarında faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri katıldı.

Demiryolu Sektörünün 01.01.2017 tarihinden itibaren serbestleşme süreciyle birlikte Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen mevzuat çalışmaları kapsamında 02.06.2017 tarihinde yürürlüğe giren Demiryolu Koordinasyon Kurulu (DKK) Yönetmeliği yayımlandı.

Söz konusu Yönetmelik’in;

a) Demiryolu altyapı işletmecileri, demiryolu tren işletmecileri ve diğer demiryolu işletmecileri ile Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında uyum ve işbirliğini sağlamak, bunun için gerekli kararları almak,

b) Demiryolu politikaları geliştirmek ve Bakana sunmak,

c) Demiryolu sektörünü izleyerek sürdürülebilir bir yapı kazanması için teklif hazırlamak ve Bakana sunmak,

ç) Demiryolu sektörü yatırım ihtiyacıyla ilgili çalışmalar yapmak ve Bakana sunmak,

hükümleri gereğince sektör yaklaşımını belirlemek için demiryolu sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla yapılması gereğince yapılması planlanan çalıştayların ilki gerçekleştirildi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.