Osmaniye Düziçi Düldül Dağı Teleferik Projesi için sözleşme imzalandı (Özel Haber)

osmaniye duzici duldul dagi teleferik projesi icin sozlesme imzalandi ozel haber
osmaniye duzici duldul dagi teleferik projesi icin sozlesme imzalandi ozel haber

Osmaniye’nin Düziçi sınırlarını içinde bulanan Düldül dağına yapılacak olan dev tesis için imzalar atıldı. Açık arttırma usulune göre yapılan ihalede en iyi teklifi veren Bartholet AG – Grand Yapı Teleferik iş ortaklığı tarafından imzalanan sözleşmenin ardından önümüzdeki haftalarda inşaat işlerine başlanacak. 58.150.000 TL tutarındaki proje kapsamında, Düldül Dağı zirvesine yapılacak teleferik, mesire alanı ve devamında planlanan kayak merkeziyle, bu tesis yörenin gözde yerlerinden birisi olacakBarholet Firmasının Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ebil’in yaptığı açıklaya göre: Yapılacak teleferik, mesire alanı ve yapılması planlanan kayak merkeziyle Düziçi çok önemli bir cazibe merkezi olacak. Günde yaklaşık 5 bin kişinin ziyaret edebileceği tesis, Osmaniye ekonomisine katkı sağlayacak.Yeni istihdam kapılarını beraberinde getirecek ve adeta bacasız bir fabrika olacak proje için çok özel bir tasarım sunacak olan İsviçreli Barholet firması, benzer projeleriyle Dünya’nın neredeyse tüm ülkelerinde faal olarak çalışıyor. Türkiye’de daha önce Ilgaz ve Vadinstanbul projeleriyle başarıyı yakaladıklarını belirten Ahmet Erbil, yakında projeyle ilgili detayları paylaşacaklarını ifade etti. Proje 1,5-2 yıl içinde tamamlayarak hizmete açılacak.

Proje neleri kapsıyor?

Osmaniye’nin Düziçi Belediyesince uygulanacak ve ödeneği ayrılan projeyle Amanoslar’daki Düldül Dağı’nda ilk etapta teleferik ve mesire yeri yapılacak. 29 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan büyük yatırım ilçe merkezinden 2 bin 200 metre yükseklikteki dağın zirvesine kadar döşenecek teleferik sistemiyle bölge bir kayak merkezine dönüştürülecek! Yaklaşık olarak 90 kişi alabilecek dev kabinlerle, yaklaşık 5,4 kilometre uzunluğunda olacak sistemde bir saatte 400’den fazla insan zirveye taşınabilecek.

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı yaptığı açıklamada, Zirveye bir de mesire alanı kuracaklarını belitti. Namlı, bu alanda alanda restoranlar, kafeteryalar, eğlence yerleri olacak dedi veyaklaşık 6 bin metrekare alana yapılacak mesire yerine ileriki dönemde 50 kişilik bir butik otel açmayı planladıklarını da bizlere iletti.

 

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar