Ankara’da Yaşanan Metro Kazası İçin Kurban KesildiÖz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; ”Cumartesi günü Ankara Metromuzda maalesef bir kaza yaşadık. Kaza günü bir can kaybının olmaması sevindirici. Bir daha bu tarz olayların yaşanmaması temennisiyle BUGSAŞ Genel Müdürümüz, metro işletme müdürleri ve sendika üyeleri ile birlikte bugün kurban kesiyoruz” dedi.

Cumartesi sabahı hat bakım amaçlı çalışan iki metro treninin, Ulus makas bölgesinde kaza yapması sonucu Kızılay-Batıkent yönünde seferlere ara verilmişti. 41 saat ara sonrası tekrar hizmete açılan metro seferleri sonrasında bu tarz olayların tekrarlamaması için Sendikamız tarafından Kuran-ı Kerim okutuldu ve kurban kesildi.

Ankara Metrosu Bakım ve İşletme Merkezi’nde dualar eşliğinde kesilen kurban öncesi açıklama yapan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Cumartesi günü Ankara Metromuzda talihsiz bir kaza yaşadık. Ancak çok şükür herhangi bir can kaybı yaşamadık. Bugün de burada toplanarak, bir daha böyle bir talihsiz olayın yaşanmaması ve üyelerimizin kazasız, belasız Ankaramıza hizmet vermeleri için kurban kesiyoruz. Rabbim kabul etsin ve her çalışanımızı kazalardan korusun” dedi.

Genel Başkanı Toruntay sonra konuşan BUGSAŞ A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Alyüz ise; “Metromuzda yaşanan üzücü olayın bir daha yaşanmaması için bugün hep beraber kurban keseceğiz. Rabbim kabul etsin” şeklinde konuştu.

Reklamlar