İETT, Otobüs ve Şoförlerin Planlamasında, IVU Yazılımlarını KullanacakİETT, otobüs ve şoförlerin planlanmasını standart işletme planlama sistemi IVU.plan’da gerçekleştirecek.

Dünyanın en yaşam dolu metropol şehirlerinden bir tanesi daha pek yakında IVU Traffic Technologies firmasının ürünü IVU.plan yazılımlarını kullanacak. İstanbul toplu taşıma işletmesi İETT, otobüslerin ve şoförlerin blok ve görevlerinin planlanmasını dünyaca bilinen standart işletme planlama sistemi IVU.plan’da gerçekleştirecek. IVU.plan’daki önde gelen optimizasyon algoritmaları, İETT’de maksimum verimlilik ve tasarruf sağlayacak.

Dünyanın en büyük otobüs işletmecilerinden İETT, Avrupa ve Asya’yı birleştiren 15 milyon nüfuslu İstanbul şehrinde güvenilir bir toplu taşımacılık hizmeti veriyor. İETT’nin geniş ulaşım ağı aynı zamanda, 7 hatta günde yaklaşık 1 milyon yolcuyu iki kıta arasında taşıyan BRT Metrobüs sistemini de içeriyor. İETT tüm bu hizmetleri verebilmek için günde 6.000 otobüs ve 5.000 şoförün planlamasını gerçekleştiriyor. Bu kaynakların hepsi gelecekte IVU.plan ile en verimli şekilde planlanacak.

IVU ürünleri, çok yönlü matematiksel algoritmalarıyla İstanbul’daki gibi yüksek yoğunluktaki büyük veriyi rahatlıkla işleyebiliyor. IVU Traffic Technologies AG CEO’su Martin Müller-Elschner, “Farklı ulaşım modlarındaki büyük araç filolarının, geniş fonksiyonel özellikleri sağlayabilen tek bir entegre IT sisteminden yönetilmesi fevkalade zorlu bir iş” diye ekliyor. “İETT’de başlamış olduğumuz bu proje, aynı zamanda IVU ürünlerinin uluslar arası arenada bu boyuttaki güçlüklerin üstesinden rahatlıkla gelebileceğinin bir göstergesi”. IVU bu projede Türkiye partneri ZET Group ile beraber çalışıyor.

Reklamlar