Menderes’in Yaptırdığı Köprü Gaziray Projesi İçin GenişletiliyorGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 1955 yılında rahmetli Menderes’in başlattığı ve Gaziantep’te de yaptırdığı köprüyü Gaziray yapımı için genişletme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Köprünün yapıldığı bölgede basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şahin, şehirde bazı alanları yıkarak güzelleştirdiklerini belirtti.

Şehitkamil Belediyesi ve proje ortaklarına teşekkür eden Şahin, 4 yıl önce göreve gelirken 1027 proje yapacaklarını, ancak bu projelere kimsenin inanmadığını belirterek, “65 yıllık köprünün yenilenmesini biz 4 yıl önce takvimimize koymuştuk. O gün ne söyledisek bugün o şeye yapan bir ekibin parçası olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Adeta tarih yazıyoruz. Daha güzelini yapmak için bugün bu köprüyü yıkıyoruz” diye konuştu.

Bir yıkım bir de yapım ekibinin olduğunu dile getiren Şahin, 24 Haziran’da daha büyük projeleri yapmak için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Şahin, bir takım muhalefetten hepsini yıkmaktan ve durdurmaktan bahsettiğihi söyledi. Şahin, “Bizim işimiz de daha büyüğünü yapmak. Aradaki farka dikkat çekmek istiyorum. Aslında en büyük köprü gönül köprüsü. Vatandaşımız ile aramızdaki köprüleri sağlamlaşıtırıyoruz. Bu tarihi anı yaşamak için bugün buradayız. Bu projenin Şehitkamil ilçemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 2 ay gibi sürede tamamlamayı düşünüyoruz” ifadellerini kullandı.

6 METRE GİDİŞ-GELİŞ OLAN YOL 25 METREYE ÇIKARTILIYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, uzun yıllardır beklenen bir proje olduğunu belirtti. İpekyolu olarak bilinen kuzey ve güney geçişlerinde bulunan bu köprünün genişletilmesi için çok taleplerin olduğunu ifade eden Fadıloğlu, “Biz bu talepleri Büyükşehir Belediye Başkanımıza illettiğimizde bize ancak Gaziray projesi ile yapılabileceğini söylemişti. Şuanda 6 metre olan köprümüz 25 metreye çıkartılıyor. Yalnız burası değil, karayolu ile birlikte Korutürk Caddesine bağlanacak bir aksın yapılacağı müjdesini de aldık. 65 yıldır hizmet veren bu menfaz artık gerçek anlamda bir köprüye dönüşüyor” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan da, çalışmalar ile ilgili teknik bilgiler verdi. Cihan, Gaziray çalışmaları çerçevesinde Karşıyaka ile şehir merkezini birbirine bağlayan bu köprünün genişletme çalışmalarının başladığını belirtti. Cihan, köprünün yıkımından sonra 6 metreli yolun 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 25 metreye çıkarılacağını kaydetti. Cihan, Gaziray’ın 2019 yılının ilk aylarında tamamlanarak hizmete gireceğini ve dolaysıyla Karşıyaka Köprüsü’nün de Gaziray ile birlikte hizmete giriceğini belirtti.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.