Haydarpaşa Garı’nda 367. Hafta… Nöbet Niye Bitmiyor?Haydarpaşa Dayanışması, 367’inci kez toplanılan Pazar nöbetinde ‘Haydarpaşa Gardır Gar Kalacak’ dedi.

Haydarpaşa Dayanışması’nın öncülüğünde toplanan gruba Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve TCDD çalışanları destek verdi.

“Haydarpaşa Garı Satılamaz” sloganlarının atıldığı eylemde ‘Haydarpaşa Gardır Gar Kalacak’ yazılı pankart açıldı.

Birgün‘de yer alan habere göre; grup adına açıklama yapan Haydarpaşa Dayanışması üyesi Tugay Kartal ‘Haydarpaşa Dayanışması’nın mücadelesi sayesinde Haydarpaşa liman sahasına dikmek istedikleri 7 gökdelen gerek Kadıköy Belediyesi’nin gerekse Haydarpaşa Dayanışması’nın sokak ve hukuk mücadelesi sayesinde dikilemedi.

Haydarpaşa için mücadelemiz önümüzdeki süreçte de devam edecek.” diye konuştu. Eyleme katılan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise “Haydarpaşa uzun zamandır restorasyonunun bitmesini bekliyor ama bir türlü bitmiyor.

Köprüler bitti, havaalanları bitti, yollar bitti, Peki Haydarpaşa Garı niye bitmiyor? Bizim geçmişle olan bağlantılarımızın kesilmesini istiyorlar. Bizler ise bu sürece müdahale edip süreci tersine çeviriyoruz” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.